Wyroby drewniane wciąż na topie.

pudełka papierowe
Jest wielu takich, którym drzewo w domu kojarzy się ze kiepskim gustem i lakierowaną boazerią. Trendy, które przybyły do naszego kraju ze Skandynawii dowodzą jednak, że drzewo zawiera w sobie pewną szlachetność i stosownie dobrane drewniane dodatki nadadzą naszemu wnętrzu wyrazu.

Wyroby drewniane na stałe powróciły do łask projektantów i designerów. Wielu przekonało się, że stosowanie surowców pochodzących z natury umożliwia wyrobom nadać nieprzemijający charakter i z korzyścią oddziałuje na nasze samopoczucie.

Drewniane pudełka
Źródło: Timberart.pl

W mieszkaniu drewniane pudełka bardzo dobrze sprawują się w kuchni. Gotując zupę drewnianą łyżką jesteśmy zmuszeni się zastanawiać, czy przy dużej temperaturze uwalniają się związki rakotwórcze albo zachodzą inne niebezpieczne reakcje chemiczne, tak jak to się dzieje w przypadku licznych tworzyw sztucznych. Nie raz słyszeliśmy o skandalach związanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków zostały użyte groźne materiały. Tutaj to jedynie drewno, więc możemy czuć się bezpiecznie. Co więcej drewniane przybory kuchenne nie kosztują wiele, dlatego też ich ewentualna wymiana, nie będzie nadwyrężała domowego budżetu.

Najbardziej wziętymi przedmiotami domowego zastosowania są drewniane deski kuchenne. Drewniane http://cortonbau.pl/konstrukcje-drewniane.html deski są rozmaitych rozmiarów, a niektóre możemy dostać w niezwykle wyszukanych kształtach. Dodatkowym plusem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak deski zrobione z tworzyw sztucznych.

Bardzo przydatne w użyciu i gustowne w wyglądzie są także skrzynki na wino. Mogą być pomocne do przechowywania torebek z herbatą, suszonych grzybów lub owoców. Niektórzy stosują drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając jednocześnie, że w wyniku tego produkty mają o wiele lepszy smak. Warto dodać, że do wyrobów najbardziej szlachetnych trunków, także stosuje się drewniane beczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>