Szkło w domu – bezpieczne i zawsze modne

szklane ozdoby
Mleczne, lodowe, szlifowane, albo zupełnie przeźroczyste – szkło zawsze cieszyło się powodzeniem u architektów. A jeżeli jeszcze przegląda się w nim słońce…
Obecnie szkło nie jest materiałem dla wybranych. Technologia w obecnych czasach jest w stanie zdziałać bardzo dużo i coraz więcej, więc nie eliminujmy szkła jako materiału do budowy nawet tak awangardowych konstrukcji jak schody, drzwi oraz balustrady.

szkło w domu
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
To szczyt minimalizmu i dobrego stylu. Na pozór kruche szkło (www) ma wiele możliwości aranżacyjnych i jest w stanie niejednego z nas wprawić w zdumienie swoją niezwykłą wytrzymałością i długowiecznością.

Stawiane na niesamowicie solidnej stalowej konstrukcji stopnie szklanych schodów wykonuje się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła szacowana jest indywidualnie, w zależności od wielkości tafli. Ma w związku z tym bardzo wysoką odporność na pęknięcia – jest wręcz niezniszczalne. Jeżeli schody – znajdź informacje – będą używane przez dzieci lub w obawie przed poślizgnięciem, w newralgicznych miejscach (na krawędziach stopni) możemy położyć paski antypoślizgowe z matowej farby położonej za pomocą metody sitodruku. Dzięki temu uzyskamy dobrą szorstkość i przyczepność.

szklane akcesoria do domu
Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak nie na sto procent jesteśmy przekonani co do decyzji o szklanych stopniach – pójdźmy na kompromis i wybierzmy szkło w domu w postaci szklanych drzwi lub balustrady przykładowo takie piękne szklane balustrady w ofercie myglass. Szklane drzwi mają dwie najważniejsze zalety: nie zabierają przestrzeni i doskonale wyglądają. Albowiem mamy możliwość nabycia ich w różnych kolorach oraz wykończeniach – jesteśmy w stanie je dopasować w zasadzie do każdego wnętrza. Jeżeli chcemy mieć szklane drzwi, powinniśmy pomyśleć o nich już etapie projektowania. Z jakiej przyczyny? Z racji swej wagi potrzebują specjalnego nadproża.

Szklana balustrada natomiast, która z jednej strony zagwarantuje nam ochronę przed upadkiem i wygodę, zaś z drugiej – nada lekkości wnętrzu i mocno je doświetli stanie się wspaniałą ozdobą minimalistycznego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża ilość szklanych tafli może sprawić, że mieszkanie zacznie przypominać pałac Królowej Śniegu – warto więc ”cieplejsze” dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>