Sprawdzona możliwość na samodzielne wytwarzanie papierosów.

papieros
Palenie papierosów jest koszmarnym nałogiem, który rujnuje nie tylko nasze finanse, lecz przede wszystkim zdrowie. Skoro jednak nie możemy rozstać się z naszym nałogiem, istnieje sposobność, aby wydać na nie mniej pieniędzy. Taką sposobność dostarcza nam własnoręczne robienie papierosów.

Trafika to sklep w którym kupimy przeróżnego gatunku tytoń, bibułki do papierosów i pozostałe akcesoria przydatne do ich produkcji (bibułki). Skręcane papierosy z nabywanego w trafice osobno tytoniu i gilz potrafią być tańsze o ponad połowę od paczki nabywanej w kiosku. W większym miastach nie ma trudności z ich odszukaniem, nawet poniektóre kioski prowadzą sprzedaż paczkowanego tytoniu. Jeśli jednak w okolicy nie ma trafiki, jest możliwość zamówić wszystko przez internet.

palenie, papieros
Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Tytoń wyszukamy pod rozmaitymi markami, ilościami i smakami. Reguła pierwsza, to nie iść na ilość i najmniejszą cenę. Najtańsze tytonie są po prostu niesmaczne i bardzo ciężkie. Nie warto nabywać dużych toreb tytoniu, bo prędko się wysusza i rozkrusza, a w tej formie wytwarzanie papierosów z niego jest niemal nierealne.

Do zrobienia papierosów przydatna będzie nabijarka. Jest to narzędzie do upychania tytoniu do gilz. Wartości tego urządzenia są różne, zależne od tworzywa z którego są wykonane. Nabijanie potrzebuje pewnej wprawy, jaką uzyskujemy po jakimś czasie. Przyrządzanie papierosów w ten sposób zajmuje nieco czasu.

Potrzebne do zrobienia papierosów są naturalnie filtry. Są trzy długości filtrów, standardowe, maxi, także extra long. Skonstruowane z najwyższej postaci materiałów filtry acetatowe zapewniają gwarancję wyższej filtracji (Bista Standard), a co za tym idzie, bardziej wyrazistego smaku palonego tytoniu.

papierosy
Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Przy osobistej wytwórczości papierosów na pewno przyda się papierośnica. Najłatwiej kupować zwykłą z metalu odmianę, jednak są też skórzane i barwne. Różnią się objętością i ceną. Niezwykle przydatne będzie również należytej średnicy pudełko. Służy do składowania nabijarki i tytoniu, oraz przygotowywania w nim papierosów, w szczególności na początku przy robieniu ich, można solidnie nabałaganić. Trzeba mieć na uwadze że zarówno papierosy robione ręcznie jak również kupowane w sklepie krzywdzą i najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się nałogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>