Niebanalny styl art deco do własnego mieszkania

art deco
Pomysłów na zaaranżowanie modnego nowoczesnego domu jest aktualnie dość dużo. Jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń możemy wyróżnić wiele styli, które charakteryzują się określonym wykorzystaniem mebli i pozostałych akcesoriów do domu. Zależnie od konkretnego stylu wykorzystuje się konkretne wyposażenie, dzięki czemu akcentuje się kluczowe jego cechy. Jednym z cieszących się dzisiaj dużym uznaniem jest styl art deco – nowoczesny, szlachetny i niekonwencjonalny zarazem.

art deco
Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Art deco kojarzy się większości z nas w większości w pierwszym rzędzie z wyrafinowanym malarstwem. Faktycznie, jeżeli chodzi o art deco obrazy są jednym z pierwszych wyznaczników takiego stylu. Ma on swoje odniesienia jednak również w modzie, jak i przy aranżowaniu wnętrz. Aranżacja w tym stylu cechuje się kilkoma podstawowymi zasadami. Po pierwsze, pomieszczenia urządzone w art deco charakteryzuje symetria i harmonia. Przejawiają się to przykładowo w zastosowaniu geometrycznych figur i linii, które mają wręcz surowy, chłodny styl.

W parze z nimi idzie zauważalna, nierzadko kontrastująca ze sobą kolorystyka. Żywe kolory takie jak żółty czy czerwony zestawia się tutaj z bielą lub czernią. Używa się przy tym najczęściej jasne, zdecydowane kolory. We wnętrzach typu art deco ważne jest utrzymanie właściwych proporcji. Nie znaczy to jednak, że stosuje się jedynie proste rozwiązania i konstrukcje, które mają pomóc w uzyskaniu wyczekiwanego efektu. Styl ten jest bowiem nad wyraz nowatorski – surowe szkło i szlachetną stal (zerknij na – http://aner.com.pl/) łączy się tutaj z przeróżnymi rodzajami drewna. Wszystko natomiast musi ze sobą harmonizować i tworzyć atrakcyjną całość.

art deco
Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze cechy stylu art deco można zaobserwować oglądając obrazy. Najszybciej możemy to zrobić przeglądając internet (odnośnik). Niejedna internetowa galeria art deco oferuje możliwość obejrzenia, a równocześnie kupienia obrazów tego typu. W Polsce jedną z popularniejszych artystek, która malowała w tym stylu była Tamara Łempicka. Warto zobaczyć jej obrazy, gdyż są rzeczywiście nowatorskie i oryginalne. Warto też zakupić, chociaż jeden obraz art deco, jeśli właśnie to w tym stylu mamy zamiar zaaranżować swoje mieszkanie. Obrazy bardzo dobrze podkreślają tego typu wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>