Opony, na który model się zdecydować?

opony samochodowe
Szukanie oszczędności podczas zakupów jest obecnie powszechne. Na wielu częściach samochodu nie powinniśmy oszczędzać, lecz w sytuacji opon tanio nie równa się kiepsko. Tańsze modele mają tak samo dobre parametry, jak te za większe pieniądze.

Poza tym, polecamy by zapoznać się z ofertą opon w sklepach internetowych, które zazwyczaj zapewniają atrakcyjne ceny. Wystarczy wystukać w wyszukiwarce poszukiwany temat: sklep z oponami.

W Polsce przedstawiają swoje produkty wszyscy liczący się w tym przemyśle producenci. Jednym z nich jest firma Nokian. Ponieważ jest to fińska firma, od początku swej działalności produkuje opony zaprojektowane do jazdy w północnej części Europy. Opony Nokian zapewniają bezpieczeństwo i dobrą przyczepność na drodze. Rezultaty działań fińskiej firmy nie są skutkiem dorywczych poczynań inżynierów, lecz wypracowanym i zdobywanym przez lata doświadczeniem wybitnych inżynierów branży oponiarskiej. Nokian to tradycja i osiemdziesięcioletnie doświadczenie zdobywane nie tylko w laboratorium, lecz też każdego dnia na zaśnieżonych drogach.

Samochód, opony
Autor: iStock
Źródło: iStock

Rodzimi producenci także mają się czym pochwalić. Dębica opony – nasza strona -, to bardzo dobra jakość w atrakcyjnej cenie. Opony zimowe (szerzej pod adresem http://www.autosock.com.pl/instrukcje-montazu) Dębicy umożliwiają spokojne prowadzenie samochodu, nawet podczas trudnych warunków drogowych. Dobre bo polskie? Zdecydowanie!

Kiedy wymienić opony zimowe na letnie? Najlepiej gdy średnie dobowe temperatury wynoszą siedem stopni Celsjusza. Demontaż opon zimowych powinien łączyć się z kontrolą ich stanu, prawidłowo przeprowadzoną konserwacją oraz ochroną miejsca przechowywania. Przed założeniem opon letnich, należy się im gruntownie przyjrzeć. Szczególną uwagę zwrócić należy na głębokość bieżnika. Nadmiernie płytki, spowoduje, iż szczególnie na mokrym podłożu samochód będzie trudny do opanowania. Jeżeli mamy pewne wahania co do tego tematu, najpewniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed montażem opony wskazane jest przeprowadzić ich wyważenie oraz skontrolować ciśnienie. Niedobrze wyważone, sprawiają, iż trudniej będzie zapanować nad kierownicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>