Nasze dzieciaki kochają dobrą zabawę!

dziecko
Małe dzieci uwielbiają zabawę, wiedzą o tym ich rodzice. A że obecnie zabawa w dużym stopniu została przeniesiona do internetu, bo to on właśnie został największym źródłem rozrywki i dla maluchów, i dla dorosłych dzieci, to trudno się dziwić, że i najmłodsi coraz chętniej zaczynają spędzać czas przed komputerem. Jednak internet, z powodu tego, że każdy bez wyjątku może tam umieszczać swoje treści, jest miejscem, gdzie na dzieci czeka dużo niebezpieczeństw.

dziecko
Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Przemoc, golizna i oszustwa to najpopularniejsze sprawy, przed jakimi trzeba ochraniać dzieci, a jak się okazuje natrafić na miejsca zawierające nieodpowiednie materiały wcale nie jest trudno. Wystarczy w oknie wyszukiwarki podać jakieś hasło, po jakim otrzyma się na liście wyników linki do niewłaściwych stron, a że maluchy są ciekawe, to na pewno spora część z nich zechce wykorzystać okazję i zobaczyć co się na takich portalach znajduje. Tylko regularna kontrola tego, co dzieci przeglądają i pozwolenie im na korzystanie z tylko dobrych stron zapewni, że będą one ochraniane przez niebezpieczeństwami sieci.

W sieci internetowej coraz powszechniejsze są portale dla dzieci, i one właśnie doskonale będą się nadawać do tego, aby korzystały z nich najmłodsze maluchy. Po pierwsze pozbawione są przemocy i brutalności, które niestety są często obecne w innych serwisach. Poza tym pełno w nich będzie przeróżnych gier, łamigłówek i zadań, jakie z jednej strony są doskonałą zabawą, a jednocześnie dużo mogą nauczyć (odnośnik).
dzieci
Autor: Bureau of Land Management
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej zaczynają się pojawiać na takich stronach również konkursy dla dzieci, w których najmłodsi będą się mogli wykazać swoją wiedzą czy umiejętnościami i talentami. Odwiedzając odpowiedni dziecięcy serwis można być pewnym, że maluch nie natrafi w nim na nic niewłaściwego, a przy tym będzie mógł sporo skorzystać. Jednak pamiętać należy o tym, że małe dziecko i tak należy bez przerwy pilnować i kontrolować, czym się zajmuje korzystając z komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>