Należyta laweta umożliwi nam przewieźć zepsuty samochód do serwisu

w warsztacie samochodowym
Awarie auta zdarzają się często i w różnych lokalizacjach i okolicznościach. W owych sytuacjach przydaje się pomoc drogowa, posiadająca odpowiednią lawetą, która doholuje uszkodzony czterokołowiec do warsztatu. Przyprowadzanie samochodów z zagranicy w marnym stanie technicznym jest wciąż wykonywane. Do transportu samochodu w takim stanie potrzebna jest autolaweta (Szczecin).

Autor: Volkswagen
Dobra laweta szczecin wykonana jest ze stali o podwyższonej trwałości, która umożliwia długotrwałe eksploatowanie pojazdu, nawet w kłopotliwych warunkach atmosferycznych i przy sporym balaście. Najważniejsze jest, aby rama stalowa, stanowiąca najważniejszy składnik budowy była chroniona przed korozją. Do tego celu zwykle używany jest cynk hutniczy. Autrolaweta Szczecin powinna posiadać pewny układ hamulcowy. Przestrzeń lawety – odnośnik do serwisu – mogą tworzyć szczebelki, albo zapełnienie z blachy. Jej podjazdy winny być na tyle stabilne, żeby bez problemu mogły na nie wjechać nawet nadzwyczaj ciężkie autokary, czy auta ciężarowe wraz z bagażem.Autolaweta może być jedno, lub dwupiętrowa. Pomoc drogowa i poszczególni eksploatatorzy najczęściej stosują (lawety producent) ( jednopiętrowe, z kolei lawety posiadające dwa piętra są użytkowane przez koncerny samochodowe. Na lawetach bowiem transportuje się nowiutkie auta do salonów samochodowych.Autrolaweta Szczecin może być zarówno autem, jak i przyczepą. Może więc być to pojazd silnikowy, sam jeżdżący po drodze, jak i pojazd kołowy, który potrzebuje samochodu silnikowego o odpowiedniej strukturze.

Lawety najogólniej służą do przewozu aut osobowych, lecz są również te autolawety, które dostosowane są do przewożenia skuterów, czy quadów. Autrolaweta Szczecin winna mieć na swoim wyposażeniu wciągarkę, która w dużym stopniu ułatwia załadunek zniszczonych samochodów. Wyciągarka to swego typu kołowrotek z linką stalową, który używany jest do wydobycia aut z rowów, stawianie na koła przewróconych samochodów osobowych, ciężarowych, TIR i innych pojazdów, np. po dachowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>