Kupujemy akcesoria i zabawki dziecięce

images
Malutkie dziecko w mieszkaniu wymaga sporo przygotowań. Wydzielamy maluchowi pokój, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, lecz to nie wszystko. Musimy zapamiętać, że nasza pociecha rośnie i parę dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za pewien czas zakupić. Należy do nich krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Dlaczego warto mieć krzesełko do karmienia

Naturalnie na początku, gdy karmimy malucha piersią czy butelką nie warto go mieć, ponieważ tylko będzie gromadziło kurz i zawadzać. Jednak w momencie, gdy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna jeść także inne rzeczy poza mlekiem, zakup takiego krzesełka sporo ułatwia. Po pierwsze, dziecko jest w nim bezpieczne. Naturalnie musimy wybrać stabilne krzesełko wysokiej jakości, najlepiej polecone przez kogoś. Istotne, aby miało dobrze wyprofilowane siedzisko i dodatkowo szelki, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

Krzesełko do karmienia (https://www.pontipino.pl/pol_m_Dla-mamy_Fotele-do-karmienia-369.html) to także wygoda. Maluch siedzi niedaleko nas, przy stole, ale ponieważ ma własny mały blat nie trzeba się bać, że ściągnie ze stołu serwetę czy talerze. Ponadto, blat i inne elementy krzesełka są łatwe do wyczyszczenia, więc naszemu maluchowi nic nie zagraża.

Zabawki dla malucha

Kolejna kwestia to zabawki. Również powinny być dobrane do wieku i etapu rozwojowego naszego dziecka. To oczywiste, że skomplikowanych przedmiotów z maleńkimi elementami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu dziecku zmieniają się gusta. Gdy mają około dwóch, trzech lat chłopcy pragną mieć do zabawy samochody, a dziewczynki wózki dla lalek (więcej). Naturalnie nie ma reguły. Nie warto ograniczać naszego malucha. Jeżeli nasza mała, śliczna córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się sterowanego ogromnego terenowego auta – podarujmy jej go. Najwidoczniej coś w tym akurat samochodzie ją interesuje. Tak samo jest z chłopcami (http://pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Rowerki-i-hulajnogi-319.html). Kiedy bardzo chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto oponować. Przecież chcemy, żeby nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Pamiętajmy, że najistotniejsze w zabawkach jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci od którego roku życia są przeznaczone, gdzie zostały wyprodukowane i czy nie są ze szkodliwych komponentów. Wysokiej jakości zabawki zawsze mają certyfikaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>