Elektroniczni palacze

elektroniczny papieros
Palenie nie jest zdrowe i są nikłe szanse na to, że to się zmieni. Z całą pewnością zamiennikiem prawdziwych, kurzących papierosów stały się ich elektroniczne wersje. Nie są już nowością, ale niektórzy ich nie znają.

Zakaz palenia w miejscach publicznych, rosnące ceny papierosów i kampanie uświadamiające szkodliwość dymu dla otaczających ludzi – to także spowodowało, że elektroniczny papieros (olejki bez nikotyny – eliquids24.pl) jest popularny. To sprytne narzędzie wpłynęło dobrze na kontakty palących ze światem.

E-papierosy zwykle są zasilane akumulatorem litowo-jonowym albo po prostu baterią alkaliczną. Mają być czymś w stylu „inhalatorów” czystej nikotyny, stąd też dobrze służą nałogowcom do uwolnienia się od palenia poprzez powolne pomniejszanie stężenia nikotyny. W jakiś sposób są mniej szkodliwe, dlatego że nie mają substancji smolistych, stanowiących realne zagrożenie dla zdrowia.

papieros
Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Jak działają e-papierosy?Wymienny kartridż, czyli ustnik, jest nasączony specjalnym płynem, nazywającym się e-liquid. Ten właśnie on posiada nikotynę (albo beznikotynowy) i jest podgrzewany przez specjalny mechanizm przy zaciąganiu. Atomizer jest włączany przez mikroprocesor, później liquid się podgrzewa, tworzy aerozol, który wdycha palacz. Glikol propylenowy powoduje e-papieros dymi, a na dodatek łatwo dobierać im swoje „ulubione smaki”. Płyn można wybrać o aromacie najpopularniejszych papierosów o odpowiednim stężeniu nikotyny, ale – www.fss-finanse.pl – może też być czekoladowy, a nawet o smaku whisky czy coli. Dioda LED daje wrażenie, że w czasie zaciągania, e papieros świeci jak prawdziwy.

Elektroniczne papierosy trzeba właściwie eksploatować, czyli czasami zasilać i wymieniać atomizery i kartridże. Wydatki na te części są i tak niższe niż miesięczny zapas papierosów. Najlepiej kupować znane firmy, takie jak Mild.

Elektroniczne zalety
Obecnie elektroniczne papierosy są całkiem dozwolone i można palić je właściwie we wszystkich miejscach. Zwłaszcza w knajpach, gdzie jest całkowity zakaz palenia. Nie leczą, ale też nie szkodzą, a z całą pewnością mają przewagę nad normalnymi papierosami. To poza tym spora oszczędność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>