Która z nas nie lubi słodkości – to pytanie tylko retoryczne, gdyż za boskie ciastka lub muffinki zawsze dałybyśmy się zabić

zielone szkoły w Bieszczadach
Muffinka nie była klasycznym polskim wypiekiem. Tendencja na te ładne ciasteczka przyszła do nas z zagranicy. W głównej mierze muffinki bywają czekoladowe, ale jest szansa również spróbować wariacje na temat i na przykład spałaszować odmianę waniliową.

Jeżeli ciasto jest należycie wypieczone, nie może być wysuszone. Przepyszna muffinka powinna roztapiać się w ustach – z tego oto powodu pokochały ją miliony rodaków z naszego kraju.
zielone szkoły w Bieszczadach
Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pragniemy zostać perfekcyjną kucharką i upiec własnoręcznie muffinki, to warto najpierw nabyć formy do muffinek. Nie jest to wielki wydatek, a asortyment jest potężny. Mamy możliwość na przykład kupić papilotki do muffinek, zatem papierowe formy (http://www.plastics.alkaz.pl/), które są jednokrotnego użytku. Po zjedzeniu ciasteczka trafiają one do kosza. Z tej przyczyny kupuje się je najczęściej w dość dużych ilościach – na przykład 100 i więcej foremek. Papilotki do muffinek posiadają przeróżne kolory oraz wzory, nawet wielkość może być czasami inna. Jeżeli marzymy już o czymś wybitnie fachowym trzeba zastanowić się nad faktem czy nie posłużyłyby nam większe formy do muffinek, w których można za jednym zamachem przygotować od 6 do 12 ciastek. Formy te są zazwyczaj wykonane z wysokojakościowej stali węglowej i będą służyć nam długi czas.

Należy od czasu do czasu popróbować różnych rzeczy w kuchni i stworzyć własną małą cukiernię, do której zaprosimy bliskich i znajomych, aby ugościć ich swoimi wypiekami – na przykład czekoladowymi muffinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>