Jak oszczędzać na zakupie paliwa dla firmy? Niekiedy niezłym pomysłem jest osobisty zbiornik na paliwo

Tanki
Jeżeli prowadzisz własną firmę, wtedy z pewnością znakomicie zdajesz sobie sprawę z tego, jak sporo kosztów powoduje prowadzenie takiej działalności. Najczęściej okazuje się to jednak po fakcie – wtedy, gdy już zaczęliśmy prowadzenie swojej działalności i, co najważniejsze, zainwestowaliśmy w to sporo pieniędzy, raczej nie ma już czasu na wycofanie się.

dodatkowe informacje
Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Zaczynając prowadzenie własnej działalności gospodarczej zazwyczaj niestety nie jesteśmy w stanie bynajmniej przewidzieć niektórych kosztów, dlatego zawsze trzeba zakładać sobie pewien finansowy plan B. Pamiętaj, że zawsze warto mieć pewną kwotę pieniędzy odłożoną na sytuację, gdy nagle okaże się, że trzeba za coś sporo dodatkowo zapłacić. Oprócz tego jednakże zawsze trzeba dodatkowo szukać oszczędności wszędzie tam, gdzie tylko się da. Okazuje się przykładowo, że sporym obciążeniem dla małych firm jest niejednokrotnie wielki koszt paliwa do samochodów firmowych. Jakie są ceny benzyny, wie właściwie każdy z nas – co więcej, nie ma w ogóle możliwości, aby ceny te nagle zmalały. Czy zatem można w jakiś sposób spowodować, że wysokość opłat za benzynę dla samochodów firmowych będzie chociaż trochę niższa?

Dobrym sposobem będzie z pewnością uniezależnienie się od stacji benzynowych. Efekt taki można osiągnąć dla przykładu dzięki zainstalowaniu swoich zbiorników na benzynę. Wtedy nie będziesz musiał już (zobacz dodatkowe informacje) kupować benzyny na stacjach benzynowych, gdzie ceny najczęściej są wielce wysokie, ale bezpośrednio ze źródła, w którym zapłacisz o wiele taniej. Niezłym pomysłem będą niewątpliwie zbiorniki na AdBlue (polecana marka), które pozwolą Ci dla przykładu na wydatne zmniejszenie ilości zużytego paliwa. To z kolei sprawi, że będzie Ci o wiele łatwiej monitorować wydatki na dystrybutory tokheim, a jeżeli w danym miesiącu będą one zbyt wysokie, wtedy sprawnie będziesz mógł zapobiegać dalszemu zużyciu.

Takie zbiorniki dwupłaszczyznowe na AdBlue pomogą Ci także w kontrolowaniu różnego rodzaju opłat drogowych. Jeżeli tylko nauczysz się sprawnie zarządzać zamontowanym systemem, wówczas obniżenie Twoich kosztów na paliwo to tylko kwestia czasu Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie już w licznych firmach – nic nie stoi zatem na przeszkodzie, abyś Ty również spróbował. System tego typu zbiorników na paliwo nie jest drogi, a na pewno pozwoli Ci sporo zaoszczędzić na dłuższą metę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>