Dbajmy zawsze remanent wszystkich środków trwałych!

inwentaryzacja
Polepszenie działania działalności gospodarczej to bez cienia wątpliwości bardzo dobry pomysł. Pomyślmy co może się wydarzyć jeśli tylko sprawimy, że prowadzona przez nas firma będzie choćby odrobinę lepiej się sprawowała! Bardzo często nawet niewielka zmiana jest w stanie sprawić, iż na przykład firma wytwarzająca buty będzie dużo lepiej funkcjonowała.

Powinniśmy wiedzieć, że tylko w akurat przypadku porządnej reorganizacji poszczególnych czynności będziemy mogli powiedzieć, iż istotnie jesteśmy takimi biznesmenami, którzy z niezłą swobodą są w stanie konkurować tak naprawdę nie tylko z polskimi firmami, ale także kapitałem niemieckim, włoskim albo takim pochodzącym z USA – pamiętajmy jedną rzecz: wszelkie zmiany, takie na plus, są bardzo dobre, są godne naszej uwagi.

inwentaryzacja
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Myślenie, że jest inaczej tak naprawdę jest bez sensu. Pamiętajmy o tym, bo jesteśmy tzw. prywaciarzami, zatem tylko akurat my sami odpowiadamy za wszystkie błędy. Takie są realia prowadzenia biznesu na dosłownie całym świecie. Co pewien okres czasu należy wykonać choćby inwentaryzację środków trwałych… Musi być ona wykonana odpowiednio, wszelkie błędy wiele kosztują, to pewne.

A więc jeśli w grę akurat wchodzi efektywnie zrobiony remanent, definitywnie wszystko powinno być wyliczone. Nie chcielibyśmy w końcu doprowadzić do wszelakich problemów, z np. znikającymi drukarkami albo sprzętem komputerowym. Wiadomo: kiedy w firmie dostrzec idzie nieporządek, ciężko po jakimś czasie nie dojść do takiego wniosku, że tak naprawdę przydałoby się wykonać sporo zmian na lepsze.

A potem akurat na to może być trochę zbyt późno, a więc należy warto obudzić się w porę. Szczególnie, iż stosunkowo często, kiedy coś zginie, przedsiębiorcy tak jakby oskarżają o zło własnych pracowników. Ciężko o pełne zaufanie, nawet w rodzinie, co dopiero w firmie, lecz jakby nie patrzeć byłoby bardzo dobrze, gdybyśmy wiedzieli jak wielce ważne jest to by niejako nie dopuszczać do takich wydarzeń.

Pamiętajmy, że wyłącznie taka firma, która jest odpowiednio zarządzana, no wszystko jest w niej na miejscu, może spowodować, iż przez bardzo długi czas będzie dawać swojemu właścicielowi duże środki finansowe. To pewne jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>