Czy aby na pewno warto zorganizować przyjęcie z okazji komunii swojego dziecka w lokalu?

stół przygotowany na przyjęcie na dworze
Moim skromnym zdaniem często sytuacja jest taka, że mamy małe mieszkanie, w którym ciężko urządzić duży obiad, nie wspominając już o komunii świętej.

I dlatego rośnie ilość spotkań komunijnych, które są wyprawiane w restauracji. Akurat według mnie tego typu rozwiązanie jest bardzo dobrym posunięciem. Sam wychodzę z takiego założenia, że jeśli komunia święta, to tylko w lokalu. Potrafię zrozumieć aspekt finansowy, lecz bardzo często pieniądze spokojnie by się znalazły. A przynajmniej takie mam spostrzeżenia.
kelner obsługujący przyjęcie
Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nikt nie powiedział, że komunie to we wszystkich przypadkach straszny wydatek. Jeśli się porozglądamy, trafimy na ciekawą restaurację, w której przyjęcie będzie znośnym wydatkiem. Nie twierdzę, że to w zupełności mały wydatek, ale nie jest aż tak źle, drogo. Interesującą alternatywą jest z cała pewnością wynajęcie sali, a potem gotowanie na własną rękę, niewątpliwie to ekonomiczniejsze rozwiązanie, ale czy z pewnością komfortowe? To już lepiej porozglądać się za tanią, lecz elegancką knajpą z fajną muzyką, warto poszukać na portalu !

Zapewne we wszystkich miastach aż roi się lokali restauracyjnych, w których człowiek może zamówić przyjęcie komunijne albo organizację stypy. W sumie nie mam dużego obeznania w poszukiwaniu lokali, lecz nie powiem, że natrafienie na odpowiednią restaurację, która specjalizuje się w organizacji imprez okolicznościowych, tak naprawdę nie jest bardzo dużym problemem. Szukając dobrej restauracji warto skorzystać z portalu zbierającego tego typu oferty, np. Na co zwłaszcza zwrócić własną uwagę, jeżeli szukamy lokalu? Cóż, i tutaj raczej nie mówimy o wielkim problemie…

Po prostu trzeba zwracać sporą uwagę na jakość jedzenia, jego wielkość, obsługę kelnerską oraz oczywiście cennik. Na restauracji nie można za bardzo oszczędzać, lecz zapewne wynajęcie eleganckiego przybytku także nie ma dużego sensu. W przypadku dużych miast: Łódź, Toruń, etc., poszukiwałbym restauracji drogą internetową. Zatem: jeżeli w przyszłości Twoje dziecko nareszcie czeka pierwsza komunia, na serio pomyśl, czy być może bardzo dobrym rozwiązaniem nie jest zorganizowanie przyjęcia w lokalu. Sądzę, że to znakomity pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>