Droga do kościoła

ślub
Uczniowie śmieją się z tego, nastolatkowie ostrożnie poczyniają pierwsze kroki, ale to w wieku około dwudziestu lat dochodzi do człowieka, że właśnie znalazł tę jedną, jedyną, swoją drugą połówkę i właśnie z nią, bądź z nim, pragnie przeżyć resztę życia. Przychodzi stan zakochania, zalotów i uśmiechów. Niekiedy, wprawdzie niestety rzadko, ta pierwsza ukochana osoba jest tą ostatnią. Inni natomiast spędzają dużo czasu na szukaniu tej wymarzonej kobiety czy odpowiedniego faceta. Czasem się udaje, czasem nie.

A gdy się już udaje, pozostaje tylko jedno: małżeństwo, by przypieczętować w oficjalny, ostateczny sposób to, co i tak jest już jasne. Po kilku miesiącach związku, jeśli będąc znakomitą część czasu w swoim towarzystwie wybrankowie w żaden sposób nie męczą się nawzajem, nie widzą u siebie przywar, których nie znoszą, on wręcza jej pierścionek, zadaje to najistotniejsze w całym życiu pytanie, a ona mówi, że tak i to dokładnie wtedy zaczyna się całe to olbrzymie przedsięwzięcie – sakramentalne zawiązanie związku małżeńskiego.

kwiaty ślubne
Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com

To jest chyba ogólnym marzeniem pań, żeby ślub był wystawny, jedyny w swoim rodzaju, by przede wszystkim pan młody uświadomił sobie, co za piękność przyjął pod swoje skrzydła – dlatego wybieranie sukni ślubnej, za jaką czasami można kupić niedrogi samochód. I chociaż liczne pary postępują całkiem na odwrót i wystarcza im złożenie podpisów na właściwych papierach w Urzędzie Stanu Cywilnego, normą jest, że planowanie ślubu rozpoczyna się kilka miesięcy przed samym wydarzeniem (dla szykujących się do wesela polecamy portal http://www.salemarzen.pl/sale-weselne/wroclaw). Należy rozesłać zaproszenia na ślub, postanowić, kogo zaprosić, pamiętać o spaniu dla przyjezdnych, rozplanować rozrywkę, zadbać o muzykę, właściwe wystroje w kościele, opłacić księdza, zakupić odpowiednią ilość alkoholu, aby nikt nie krępował się zbytnio na weselu i tak dalej, i tak dalej…

Szczęśliwie funkcjonuje w Polsce mnóstwo przedsiębiorstw, jakie zawodowo pomagają w takich przedsięwzięciach. Zaproszenie na ślub może zostać stworzone przez odpowiednich, cała zabawa, kamerzysta (http://www.salemarzen.pl/kamerzysta-fotograf/warszawa), catering być zapewnione przez zewnętrzną spółkę, a pod batutą decydujących członków rodziny i wskazówkami nowożeńców będzie zorganizowana cała sprawa związana z przewożeniem gości i ich ulokowaniem na noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>