Zwyrodnienie stawów – w jaki sposób możemy zapobiegać i leczyć tę przykrą dolegliwość?

Choroba kliniczna zwana zwyrodnieniem stawów jest niezwykle dokuczliwa i bardzo minimalizuje funkcje ruchowe chorego. Zapewne z tej przyczyny osoba cierpiąca na to schorzenie uzyskuje orzeczenie o inwalidztwie.
Zaburzenie degeneracji oraz syntezy chrząstki stawu może mieć podłoże biologiczne albo mechaniczne. Według statystyk, w Polsce choruje na niniejszą przypadłość ok. 2 miliony* osób.Choroba ta dotyczy najczęściej stawów kręgosłupa, biodrowych oraz kolanowego.

Zwyrodnienie stawów może mieć przeróżne powody, np. wady wrodzone, zbyt duże obciążenie stawów, sędziwy wiek, zbyt duża waga, urazy, mikrourazy, zaburzenia neurologiczne, czy też przeciążenie stawów podczas treningów.

Stawy, dolegliwości

Autor: Synocrom
Źródło: Synocrom

Jakiego rodzaju objawy świadczą o zwyrodnieniu stawów?Istotnym sygnałem są z pewnością problemy z rozruszaniem się po długotrwałym trwaniu w jednej pozycji.

Czy znasz już tak świeży materiał (http://www.optyk-trejnowski.pl/okulista)? Odnajdziesz w tamtym miejscu naprawdę sporą ilość atrakcyjnych wiadomości na ciekawy dla Ciebie temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

Oprócz napięcia mięśniwystępuje uczucie sztywności i odgłosy „strzelania” . W fazie rozwojowej zesztywnienia stają się silniejsze, a ból bardziej dokuczliwy. U osób starszych najczęściej dotyczą stawów bioder i rąk. Oprócz silnego bólu mogą wystąpić znaczne zniekształcenia kości palców i części śródstopia.

Jak chronić się przed zwyrodnieniem stawów?W postępowaniu profilaktycznym, bez względu na wiek, należy troszczyć się jednakowo o sferę fizyczną jak i odpowiednią dietę. Nadwagę trzeba zrzucić, a osoby prowadzące siedzący tryb życia np. pracując przy komputerze, powinny uprawiać regularną aktywność, oraz gimnastyce dłoni i palców. W diecie muszą być obecne warzywa i owoce bogate w karoten i witaminę C. Zmniejsza ona prawdopodobieństwo wystąpienia patologicznych zmian w kościach. Zagrożenie zmian chorobowych obniżają również zielone warzywa i owoce, jak np.: mango, papaja.

W jaki sposób leczyć zwyrodnienie stawów?
Leczenie polega przede wszystkim na odciążeniu miejsc chorych, stosowaniu ćwiczeń rozluźniających o raz uśmierzaniu bólu.

Masz zamiar znaleźć inne tego rodzaju artykuły? Jeżeli tak, ta wskazówka spod linku jest godna uwagi, gdyż dotyczy podobnej problematyki.

W sprzedaży dostępne są także medykamenty, które pomagają w odbudowie uszkodzonej chrząstki, albo działają przeciwzapalne i przeciwbólowo jak Reumaherb – jest to preparat roślinny, na bazie wyciągu z diabelskiego pazura, jeżówki i wiązówki więcej zobacz tu
__
* źródło:

Leave a Reply

*