Zwiększenie komfortu podróży poprzez wygłuszenie pojazdu

Wyciszanie wykorzystuje się przede wszystkim po to, ażeby kształtować powierzchnię akustyczną w środku auta.

Najistotniejszym powodem stosowania wygłuszenia jest podniesienie komfortu jazdy poprzez zmniejszenie hałasu dobiegającego z zewnątrz kabiny auta, w tym szumów powietrza opływającego karoserię, bądź hałasu silnika. Do wygłuszenia pojazdu jest możliwość użyć rozmaitych półproduktów.

Najpopularniejsze są maty bitumiczne. Ich zaletami jest niski wydatek, oraz w każdym calu dobre cechy izolacji akustycznej. Spotyka się też maty bitumiczne z powierzchnią aluminiową, jakie są odporne na wysoką temperaturę i dzięki temu powinny być stosowane w komorach napędów Więcej znajdziecie tutaj (ważna strona).

Na wyciszanie samochodu doskonale nadają się tworzywa filcowe.

Każdy samochód warto dodatkowo wyciszyć

Autor: Jeremy
Źródło: http://www.flickr.com

Poleca się je przede wszystkim do tłumienia hałasu, gdyż mają świetne właściwości łagodzenia dźwięków i obniżki drgań. Z sukcesem stosowane są przede wszystkim na fragmentach takich jak podłoga, czy dywanik do bagażnika samochodu, użytkuje się ich jednak również w innych miejscach. Maty filcowe posiadają mniejszą od mat bitumicznych zdolność polepszania przestrzeni akustycznej samochodu. Po zamontowaniu wyciszenia możemy liczyć na redukcję szumów brzmiących z zewnątrz pojazdu. Nie usłyszymy też znamiennego świstu powietrza przy mijaniu aut z naprzeciwka. Ograniczenie hałasów jest możliwość osiągnąć także poprzez montaż na częściach podłogi samochodu.

Po zamontowaniu wygłuszenia na elementach komory napędu, oraz ściany grodziowej możemy ograniczyć hałas silnika, a wygłuszenie bagażnika obniży dźwięk rozbrzmiewający z układu wydechowego.

Jeżeli masz za zadanie poznać tego typu temat bardziej i chcesz przestudiować zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w tekście (http://www.marexopony.pl/) wpisu, który jest w tym miejscu.

Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj wyciszenie wnętrza pojazdu.

Kolejne zalety to usztywnienie powierzchni blach, także możność wyeliminowania przeróżnych szumów dobiegających z wnętrza samochodu.
Wyciszanie samochodu też dodatnio wpływa na przyjmowanie dźwięku. Będzie on zdecydowanie czystszy, bardziej dynamiczny i dokładniej usłyszymy poszczególne tony. Powinno się zauważyć, że montaż ponadplanowego wygłuszenia drzwi przednich zezwala zdobyć niekiedy lepsze efekty aniżeli wymiana frontowych głośników. Aczkolwiek najodpowiedniejsze efekty osiągniemy, zestawiając te dwa rozstrzygnięcia.

Leave a Reply

*