Znacząca część rodaków pracuje w dzisiejszym świecie w usługach — ten sektor gospodarki prężnie się rozwija

Nie powinniśmy się oszukiwać — świat się zmienia i to w usługach coraz częściej będziemy znajdować zatrudnienie, a nie w przemyśle.
Pod koniec XIX wieku oraz przez cały wiek XX wiodący był przemysł.

handel

Autor: andrew moser
Źródło: http://www.flickr.com

To on stanowił największą gałąź, która wspomagała budżet co drugiego kraju. Polska przez długi czas była państwem przemysłowo-rolniczym. Działały tak prawie wszelkie kraje ZSRR. Dziś sytuacja zmieniła się całkowicie. Duża część krajów przeszła transformację oraz postawiła na cyfryzację. Dzięki temu wiele osób może znaleźć zatrudnienie w usługach.

Czyżby posty opublikowane na tej witrynie prawa autorskie osobiste całkowicie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeśli pragniesz więcej, to wejdź tutaj.

W ogólnym rozumieniu tego słowa chodzi o szeroko pojmowaną obsługę klienta. Można zatem mieć pracę w supermarkecie, ale także w call center, gdzie na przykład będziemy umawiać ludzi na różne spotkania albo rozmowy kwalifikacyjne. usługi z upływem lat poszerzyły zakres swego działania i obecnie wiele osób pracuje tylko z komputerem. Nie kontaktują się oni z ludźmi ani bezpośrednio, ani przez telefon. Jednak w dużej mierze na tym opiera się współczesny świat — na wszechobecnym internecie. Pracę w usługach możemy bez problemu dostać, jeśli świetnie znamy język angielski. Pomału jednak zaczyna być to tak oczywiste, że pracodawcy chcą, by osoby, które starają się o stanowiska w ich spółce, mówiły ca najmniej w dwóch obcych językach.

Ponadto, trzeba dobrze obsługiwać przeróżne programy komputerowe — w tym rzecz jasna Excel. Najistotniejsze jest jednak to, abyśmy pragnęli w pracy dać z siebie wszystko i zdobywać doświadczenie.

Leave a Reply

*