Złożony przebieg wytwarzania dedykowanych elementów takich jak np. żelkoty, wytwarzanych przez odlewnictwo

Maszyny wykorzystywane w przemyśle odlewniczym są wysoce zaawansowanym sprzętem, który wymaga właściwych tworzyw i procesów technologicznych w trakcie wytwarzania. Skomplikowane urządzenia hydrauliczne w zestawieniu ze stalą o wysokiej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przetransportowania żadną inną metodą. Każdy, nawet najmniejszy element musi spełniać stawiane mu wymogi.

Proces wytwarzania

Proces produkcyjny zaczyna się od wykonania wszelkich szczegółów maszyny. Zazwyczaj wymaga to zaangażowania kilu oddzielnych zakładów produkujących części metalowe.

firma PREC-ODLEW sp. z o.o.

Źródło: pixabay.com

Nie każdy wykonawca, tak jak PREC-ODLEW (zobacz odlewy kokilowe) sp. z o.o., dysponuje technologią pozwalającą na przetworzenie każdego tworzywa. Może więc wystąpić sytuacja, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wykona odlewy – www – żeliwne, a inny zajmie się odlewami ze stali. Największe trudności sprawia stal o zwiększonej trwałości, z jakiej produkuje się produkty, które są narażone na duże przeciążenia. Wytwarzanie części z tego materiału wymaga specjalnego certyfikatu producenta. Przykładowo: ładowarka składa się z wielu tysięcy części o rozmaitym poziomie trwałości. Żeby maszyna była stabilna i odporna, powinna odznaczać się odpowiednio wysoką masą. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych elementów aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury – kliknij tutaj-> . Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka tej klasy waży w przybliżeni 18 ton bez zawartości. Dzięki takiej masie, maszyny są w stanie kopać w twardym gruncie.

Mechanizm hydrauliczny jest na tyle wydajny, że przy takim ciężarze urządzenie jest w stanie jednorazowo przetransportować 7 ton materiału budowlanego. Do przerzucenia takiej ilości ziemi za pomocą łopat, grupa doświadczonych pracowników potrzebowałaby blisko godziny.

Leave a Reply

*