Zima jest stosunkowo ciężkim czasem, jeśli chodzi o ogrzewanie – zwłaszcza jeśli mamy domek jednorodzinny

Większość domów, zwłaszcza te na wsiach, posiadają kotły. Do ogrzania całego budynku często używa się węgiel
albo miał. Dużo kotłów w obecnych czasach ma nowe oprogramowania.

przetwornik temperatury

Źródło: www.tox-pl.com/pl
Zatem cały kocioł to tak jakby małe systemy pokładowe.
Zawory

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Kocioł nierzadko posiada przetwornik temperatury, który przeobraża sygnały termiczne na sygnały sterujące. To oznacza, że w czasie gdy w piecu jest nazbyt ciepło przetwornik temperatury zamontowany w czujniku zawiadamia o tym system komputerowy w kotle. Wygląda to pewnie dość skomplikowanie, ale po prostu chodzi o to, że sygnał z sensora jest zbyt słaby. Zatem misją przetwornika jest wzmocnienie sygnału tak, aby był on do wychwycenia dla innych systemów.
Na rynku jesteśmy w stanie spotkać przetwornik temperatury z różnego typami wyjściami. Może być na przykład prądowe, analogowe czy napięciowe. To który przetwornik nabędziemy jest uzależnione od parametrów Urządzenia oraz od tego co tak naprawdę będzie nam potrzebne. Inne czujniki założymy przy kotle w domu, a zupełnie inne przy piecach na przykład produkcyjnych lub hutniczych. Nie możemy zapomnieć o tym, że przetwornik powinien mieć dobrą izolację. Również inny może być rodzaj ich montażu. Całość jest zależna od klienta wymagań i założeń kotła, do którego chcemy zamontować przetwornik.

Przetworniki są urządzeniami na pierwszy rzut oka bardzo skomplikowanymi, ale dla kogoś, kto się zna na rzeczy – są nawet proste. Ich budowa oraz zastosowanie nie wywołuje konsternacji.

Leave a Reply

*