Różne rodzaje zawiesi, czyli co to jest oraz jakie jest tego zastosowanie

Czasem trudno jest nam sobie wyobrazić jak suwnicą czy żurawiem jesteśmy w stanie przemieszczać przeróżnego rodzaju ładunki. Zastanawiamy się, w jaki sposób załadunki te są zabezpieczane, jak to się dzieje, że jesteśmy w stanie zmienić ich położenie w sprawdzony sposób?

Wybrane

wyciągnik łańcuchowy

przedmioty, czy ładunki są na tyle spore, mają tak dane wymiary oraz kształty, że do ich przemieszczenia konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu. Często przemieszczanie tego typu ładunków odbywa się przy pomocy żurawi, suwnic bądź dźwignic. W zależności od typu ładunku trzeba je do tych urządzeń podwiesić, obwiązać lub zawiesić. Służą do tego celu zawiesia. Wykorzystywane zawiesia produkowane są w kilku typach. Zalicza się do nich zawiesia pasowe pasowe. Produkowane zawiesia pasowe (zawiesia pasowe cena) używane są w przypadku, kiedy przenoszony ładunek nie może zostać porysowany. Najczęściej ten typ zawiesi wytwarzany jest z włókien syntetycznych, które są w dużym stopniu odporne. Zawiesia pasowe posiadają różnorodną wytrzymałość, tak więc oznacza się je przeróżnymi kolorami. Zawiesia pasowe oznaczone kolorem pomarańczowym posiadają największy dopuszczalny udźwig.Następnym rodzajem zawiesi są zawiesia linowe –

łańcuch

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

. Używane obecnie zawiesia linowe wytwarzane są ze stalowych lin, które jeszcze dodatkowo wzmacnia się specjalnym oplotem. Na zakończeniu zawiesi linowych znajdować się może ogniowo, pętla, hak lub kusza. Na tych właśnie przedmiotach końcowych podczepiane są transportowane ładunki.

Ostatnim typem zawiesi są zawiesia łańcuchowe. Najczęściej wytwarzane są ze stali, nierzadko nawet ze stali szlachetnej. Mimo wszystko w każdym z wymienionych rodzajów zawiesi warto wyodrębnić zawiesia (warto zobaczyć: różniące się maksymalnym udźwigiem, ilością pętli (odnosi się to do zawiesi łańcuchowych) oraz liczbą cięgien. W sytuacji zawiesi linowych dostępne są takie, które składają się co najmniej z dwóch cięgien, ale także i takie, w których można spotkać nawet do czterech ścięgien. Te, które zakończone są pętlą mogą mieć pętlę nieruchomą bądź przesuwaną. Możemy więc łatwo dopasować je do charakteru załadunku, który może być przemieszczany za pomocą zawiesi linowych.

Leave a Reply

*