Zastosowanie blach Hardox

Prowadzisz biznes, związany z przemysłem ciężkim, który wymaga trwałych, najlepszych jakościowo maszyn? W tym biznesie istotne jest, aby zainwestować w szanującej się marki materiały. Przedsiębiorstwa, mając zamiar zmniejszać wydatki, często stosują podzespoły z blach nieodpornych na ścieranie. Niestety tanie, nie oznacza trwałe.

stawianie stalowej konstrukcji

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie w przemyśle górniczym czy drogowym. Dlatego też firmy powinny postawić na najlepsze materiały, wykazujące się długim okresem eksploatacji, np. blachy trudnościeralne Hardox 500. Dzięki granicy plastyczności na poziomie 1.000 MPa i twardości 470-530 HB, blacha Hardox jest stworzona do stosowania w przemyśle wydobywczym, budownictwie mostowym oraz drogowym. Długi czas użytkowania oraz odporność na mechaniczne uszkodzenia to cechy podstawowe tego produktu.

Nie chcesz, aby interesujące treści Cię ominęły? Zatem na pewno wpadnie Ci w oko istotna witryna (https://www.spektrometriamas.pl/systemy-lc/m5microllc/), na której możesz przeglądać inne posty.

Główne zastosowanie stali Hardox to np.: wykładziny zabudów samochodów ciężarowych, młotki, rozdrabniacze, noże, krawędzie tnące, lemiesze – części maszyn szczególnie wystawione na czynniki cierne. Jeśli do budowy np. lemieszy równiarek samojezdnych zastosujemy najwyższej jakości blachy Hardox 500, nie musimy się martwić o krótki okres użytkowania urządzenia. Blacha produkowana przez szwedzką hutę SSAB OXELÖSUND jest bardzo twardym materiałem, niezależnie od gałęzi przemysłu w której jest wykorzystywana.

Rozróżniamy parę typów blach Hardox, czyli 400, 450, 500, 550, 600, których specyfika polega na twardości zaczynającej się od 370 HB, a kończącej na 640 HB. Występuje także Hardox Extreme, która znajduje swoje przeznaczenie w wyjątkowych sytuacjach, z racji iż jej nominalna twardość sięga wartości aż 60 HCR, co w praktyce oznacza do 12 razy więcej w porównaniu do Hardox 400.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Musisz przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej szczegółów.

Przykład i specyfikacja tutaj hardox typu 500.

Maszyny pełniące swe funkcje w trudnych, wysoko abrazyjnych warunkach nie mogą narażać firmę na koszty, które wiążą się z ich częstą wymianą. Z tego powodu należy je stworzyć z blachy trudnościeralnej. Tylko maszyny przemysłowe a także ich elementy robione ze stali Hardox cechują się aż tak długim okresem użytkowania. A właśnie na tym najbardziej nam zależy – na obniżeniu kosztów inwestycji.