Zastosowanie blach Hardox

Prowadzisz biznes, związany z przemysłem ciężkim, który wymaga trwałych, najlepszych jakościowo maszyn? W tym biznesie istotne jest, aby zainwestować w szanującej się marki materiały. Przedsiębiorstwa, mając zamiar zmniejszać wydatki, często stosują podzespoły z blach nieodpornych na ścieranie. Niestety tanie, nie oznacza trwałe.

stawianie stalowej konstrukcji

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie w przemyśle górniczym czy drogowym. Dlatego też firmy powinny postawić na najlepsze materiały, wykazujące się długim okresem eksploatacji, np. blachy trudnościeralne Hardox 500. Dzięki granicy plastyczności na poziomie 1.000 MPa i twardości 470-530 HB, blacha Hardox jest stworzona do stosowania w przemyśle wydobywczym, budownictwie mostowym oraz drogowym. Długi czas użytkowania oraz odporność na mechaniczne uszkodzenia to cechy podstawowe tego produktu.

Główne zastosowanie stali Hardox to np.: wykładziny zabudów samochodów ciężarowych, młotki, rozdrabniacze, noże, krawędzie tnące, lemiesze – części maszyn szczególnie wystawione na czynniki cierne. Jeśli do budowy np. lemieszy równiarek samojezdnych zastosujemy najwyższej jakości blachy Hardox 500, nie musimy się martwić o krótki okres użytkowania urządzenia. Blacha produkowana przez szwedzką hutę SSAB OXELÖSUND jest bardzo twardym materiałem, niezależnie od gałęzi przemysłu w której jest wykorzystywana.

Rozróżniamy parę typów obrabianie blach – (cięcie blach wrocław) Hardox, czyli 400, 450, 500, 550, 600, których specyfika polega na twardości zaczynającej się od 370 HB, a kończącej na 640 HB. Występuje także Hardox Extreme, która znajduje swoje przeznaczenie w wyjątkowych sytuacjach, z racji iż jej nominalna twardość sięga wartości aż 60 HCR, co w praktyce oznacza do 12 razy więcej w porównaniu do Hardox 400.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Musisz przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej szczegółów.

Przykład i specyfikacja tutaj hardox typu 500.

Maszyny pełniące swe funkcje w trudnych, wysoko abrazyjnych warunkach nie mogą narażać firmę na koszty, które wiążą się z ich częstą wymianą. Z tego powodu należy je stworzyć z blachy trudnościeralnej. Tylko maszyny przemysłowe a także ich elementy robione ze stali Hardox cechują się aż tak długim okresem użytkowania. A właśnie na tym najbardziej nam zależy – na obniżeniu kosztów inwestycji.