Zapewnienie bezpieczeństwa w czasie prac fizycznych

Odzież używaną przez każdego pracownika można podzielić na dwa rodzaje: roboczą i ochronną. Jaka jest różnica między nimi? Odzież ochronna musi posiadać odpowiednie certyfikaty zgodnie z normami odpowiednimi dla zagrożenia z którymi pracownik ma do czynienia.

Odzież robocza to odzież, którą pracownik nosi tylko do wykonywania prac, przy których występuje intensywne brudzenie substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia i/lub czynniki w procesie pracy powodują przyśpieszone niszczenie odzieży. Chroni nie tylko przed zabrudzeniem, ale także zapobiega przed zbyt wczesnym zniszczeniem odzieży własnej. Odzież roboczą stosuje się także w miejscach gdzie wymagana jest wyjątkowa czystość produktów.

odzież ochronna i robocza

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle do odzieży roboczej zaliczane jest również ubrania jednorazowe. Ubranie robocze występuje również jako odzież określająca dany zawód (np. odzież dla służby zdrowia czy odzież dla gastronomii).
Ubrania ochronne mają ma za zadanie zabezpieczać robotnika przed zagrożeniami w trakcie wykonywania pracy – zastępując przy tym lub przykrywając odzież własną. Niestety ,niebezpieczne sytuacje z którymi mamy do czynienia w zakładach pracy mogą być różne – w stosunku do profesji.

gvarant

Każdy element odzieży ochronnej roboczej powinien być solidny i gwarantować użytkującemu go pracownikowi bezpieczeństwo. Znacznie więcej dowiesz się z tej strony – . Jest to wyjątkowo ważne zwłaszcza w przypadku osób pracujących ”w towarzystwie” niebezpiecznych substancjach chemicznych: gazów, oparów, cieczy czy drobnych cząstek stałych. Nabywając należycie dobraną odzież ochronną w takich zakładach pracy, trzeba wziąć pod uwagę stężenie chemikaliów, ich rodzaj i siłę działania.

To znakomity pomysł, aby przeczytać ten materiał, ponieważ pozostałe nasze serwisy www zawierają równie ciekawe treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

Kombinezon roboczy to element garderoby, który powinien być odporny na niekorzystne warunki, a przy tym wygodny. Praktyczny kombinezon roboczy posiada pomocne kieszenie, które możemy wypełnić niezbędnymi w pracy narzędziami.

Sprawdź, co znajduje się w najnowszym tekście (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/wy%C5%82azy-dachowe/). Te materiały też na pewno okażą się dla Ciebie niebanalne, gdyż opisują zbliżoną problematykę.

Bez porządnych rękawic w trakcie prac fizycznych, ani rusz.

Koniecznie należy chronić ręce, a to jak grube i solidne powinny być rękawice zależy od charakteru powierzonych zadań. Rękawice antyprzepięciowe to doskonała ochrona przed urazami (tu poznasz więcej informacji). Zapewniają maksymalny poziom ochrony przed przecięciem oraz utratą ciepła. Dzięki ich przeciwpoślizgowemu wykończeniu, chwyt jest pewny i zdecydowany. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to podstawa!

Leave a Reply

*