Zamiana opon na inne. Na co zwrócić uwagę

Którego dnia mam wymienić opony zimowe na letnie? Tę kwestię co roku poruszają właściciele czterech kółek. Znaczna ich część odpowiada: na wiosnę! Tymczasem wiosna w kalendarzu to zdecydowanie za mało. Nie ma w kalendarzu data z napisem „dzień zmiany opon”, w letnim jak i zimowym sezonie. Toteż intuicyjnie i z rozmysłem sami musimy zadecydować o wymianie.

Biorąc pod uwagę prognozy, zimowa aura utrzymuje się w Polsce do połowy kwietnia. W tym czasie średnie dobowe temperatury dochodzą do 7 stopni Celsjusza. Jest to więc odpowiedni czas na wymianę opon na letnie.
opona zimowa

Źródło: www.interopony.pl
Zakładając, że wzięliśmy pod uwagę powyższe uwagi powinniśmy już być po wizycie w warsztacie samochodowym. Kto nadal jeździ na „zimówkach”, może zapoznać się z ofertą opon w sklepach internetowych. Na rynku polskim oferują swoje najlepsze produkty wszyscy znaczący w tym przemyśle producenci.

Jeżeli szukasz innych danych na opisywany temat, to także rzuć okiem na czyszczenie wnętrza samochodu bydgoszcz analogiczne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Bezproblemowo znajdziemy opony Pirelli czy opony Kleber. Obie marki od dłuższego czasu związane są ze sportem, wyścigami a co najważniejsze najlepszą jakością. Zwycięzcy wyścigów używali opon właśnie tych marek, co przyniosło im międzynarodową sławę. Do dziś opony tych firm cieszą się niezmiennym zaufaniem klientów. Wśród oferty firm znajdziemy opony przeznaczone do samochodów osobowych, komercyjnych, motocykli jak i ciągników.

Rozmiar opon dobieramy kierując się wymogami producenta samochodu. Istotne informacje znajdziemy w instrukcji obsługi lub na klapce wlewu paliwa. Demontaż opon zimowych powinien łączyć się z oględzinami ich stanu technicznego, prawidłowo przeprowadzoną konserwacją oraz zabezpieczeniem miejsca w którym będą przechowywane do przyszłego sezonu. Przed zamontowaniem opon letnich, także należy się im gruntownie przyjrzeć.

opona

Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególną uwagę zwrócić należy na głębokość bieżnika.

Interesują Cię nowe zagadnienia? Zatem bądź na czasie (https://www.motoargo.pl/)! Wobec tego powinieneś przeglądnąć nowy tekst na ten temat, żeby dotrzeć do bardziej skrupulatnych treści.

Za bardzo płytki bieżnik powoduje, iż głównie na mokrym podłożu samochód będzie trudny do opanowania. Należy również zwrócić uwagę na to, czy opony nie mają widocznych uszkodzeń na bokach, czy powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najbezpieczniej jest skonsultować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon wskazane jest przeprowadzić ich wyważenie oraz skontrolować ciśnienie, ponieważ źle wyważone, sprawiają, iż trudniej będzie zapanować nad samochodem.

Leave a Reply

*