Załóżmy własną firmę

Prawda jest tak, że dziś każdy może założyć przedsiębiorstwo. Nie jest to jakieś skomplikowane zadanie, ale wiele osób nadal posiada sporo obaw. Czemu? Bo często brakuje im kogoś, kto po kolei poprowadziłby ich przez każdą zawiłość zakładania swojej działalności. Ale to jedynie nasze obawy, bo istnieje wiele instrukcji typu jak założyć firmę krok po kroku. Najważniejsze to mieć ochotę i zacząć, reszta będzie efekt kuli śniegowej.

Rozmowy biznesowe

Autor: Baltic Development Forum
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że nie wszyscy nadają się do tego by mieć firmę, ale to już temat na zupełnie inną dyskusję, bo na sto procent każdy firmę może założyć .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza-krok-po-krokuę, w jaki sposób porozwiązywać wszystko z innymi państwowymi instytucjami. Bo przecież niezbędne jest zgłoszenie pracownika do zus.

Tak faktycznie nie trzeba wiedzieć, w ktzgłoszenie pracownika do zus, bo wystarczy przejść się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tam dostaniemy wszelkiego rodzaju niezbędne informacje. Dodatkowo, jeżeli mamy dużo więcej obaw to możemy również zgłosić się do prawnika, który wytłumaczy nam, co i jak należy robić w jakiej kolejności, by po czasie nie było trzeba płacić jakiś kar.

Macierzyński urlop a własna firma Kobiety najczęściej obawiają się, że ciąża przekreśli ich karierę. Ale obecnie nie jest to wcale tak oczywiste, bo można później kontynuować swoje zawodowe życie, a pójście na macierzyński urlop to po prostu czas dla dziecka. W trakcie urlopu przysługuje nam zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. A gdy posiadamy swojązasiłek macierzyński a działalność gospodarczauwagę to, że powinnyśmy w trakcie urlopu macierzyńskiego opłacać składkę chorobową.

Jest ona w odpowiedni sposób wyliczana. Oczywiście nie obejdzie się bez wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z ogarniętymi papierami i z aktem urodzenia bobasa, do tego jeszcze musimy napisać podanie o zasiłek macierzyński. Po złożeniu kompletu dokumentów możemy liczyć na to, że dostaniemy zasiłek. Nie można sobie odpuścić złożenia papierów.

Bo części kobiet zdaje się, że skoro posiadają swoją działalność, to im się nie należy, że nie mogą starać się o tego rodzaju zasiłek, a przecież te pieniądze im się należą, więc nie ma, nad czym gdybać. Musimy skompletować dokumenty i iść do ZUS-u, jeśli mamy obawy, że po porodzie nie znajdziemy na to czasu, to zamiast aktu urodzenia, możemy zanieść oświadczenie od lekarza z prawdopodobną datą porodu, a później ktoś może donieść akt urodzenia.

Leave a Reply

*