Bio kosmetyki nie wychodzą z mody

Po spokojnej, ale dość daleko idącej rewolucji w dziedzinie chemii domowej i kosmetycznej, gdy zarówno w środkach czystości, jak i każdej innej gałęzi codziennego życia prym zdobyły wszelkiej maści chemikalia, ludzie pojęli, że podróż na skróty zwykle nie jest prosta i łatwa.

Zastosowanie wprawdzie skutecznych, efektywnych i wydajnych środków chemicznych czasem w dłuższym rozrachunku jest w stanie powodować kłopoty – dotyczy to przykładowo szamponów, mydeł i różnych środków czystości, z którymi stykamy się na co dzień. Wystąpiły problemy ze skórą, wypadaniem włosów i co najgorsze, alergiami, jakie na dystansie dwóch pokoleń zrobiły się niestety dość powszechne wśród młodych ludzi. Reakcją na to są kosmetyki, które nie wykorzystują najpopularniejszych alergenów, ale to według licznych ludzi także jest droga na skróty.

kosmetyki ekologiczne

Autor: Belenda Eco Care

Choć mnóstwo znawców, chemików, biochemików i doktorów głowi się nad najróżniejszego gatunku maściami, szamponami i wieloma kosmetykami, ludziom przychodzi do głowy, że ich własne babcie, które z konieczności wykorzystywały naturalnego pochodzenia środki opierające się na roślinach i mydle, nie chorowały na żadne alergie, astmy, wypryski i pozostałe niemiłe schorzenia. Z tego powodu kolejną, o wiele bardziej radykalną, ale walczącą z przyczyną, a nie skutkami, odpowiedzą, są naturalne pudry i szampony z ziół, wyrabiane na zimno mydła z ekstraktami z przydrożnych roślin, które od dawna są uważane za zbawienne dla skóry i inne naturalne kosmetyki. (Zobacz więcej). Sklep z ziołami w pierwszym lepszym większym mieście proponuje dużą gamę tego typu specyfików, które nie mają nic wspólnego z detergentami ani innymi substancjami, które, jak już wiadomo, nie zawsze są bezpieczne dla organizmu. Bardzo często wyszukiwanym środkiem jest od niedawna szampon bez sls (Sodium Lauryl Sulfate – link do strony), jaki w zwykłych szamponach odpowiedzialny jest za wytwarzanie piany, jednak niestety u wielu osób wywołuje poważne podrażnienia.

Naturalne kosmetyki są niestety droższe – nie da się ich tak zwyczajnie produkować na skalę przemysłową. Nie powodują one jednak poważnych problemów z powstawaniem wysypek, łupieżu, nie zaburzają flory bakteryjnej, która zawsze w jakiejś postaci istnieje na skórze i pełni istotną rolę w zdrowiu człowieka, nie zaburzają nawilżenia skóry, a to, co pozwala nie mieć kłopotów ze zdrowiem jest zwyczajnie bezcenne. Obecnie klientom planującym kupić dobre kosmetyki naturalne sklep internetowy bądź stacjonarny może zaproponować szeroką gamę produktów. Zobacz na stronie i dokonaj właściwego wyboru.

Leave a Reply

*