Zadbaj o swój rozwój i atrakcyjność w oczach pracodawców

Mawia się, że na wszystko musimy mieć potwierdzenie. To prawda, bo najczęściej rekruterzy nie chcą wybierać osób, które opisywanego doświadczenia nie mogą poświadczyć żadnymi certyfikatami i dyplomami.

szkolenia

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle łączy się to z profilem przedsiębiorstwa, który zakłada konieczność uzyskania konkretnego wykształcenia wśród pracowników.
Rzecz jasna jeśli kandydat na pracownika robi wrażenie na osobie zajmującej się rekrutacją, to od tego typu warunków można pozyskać odstępstwo. Nierzadko w firmach prowadzi się bowiem szkolenia, na których w szybki i prosty sposób będą mogli uzupełnić ewentualne braki. Niektóre z nich są projektowane pod konkretną firmę. Nie wiążę się to z uzyskiwaniem uznawanych w innych miejscach pracy dokumentów, jednak są też takie, po których możemy otrzymać stosowny certyfikat (strona) poświadczający konkretne uprawnienia. Na kursy i szkolenia warto chodzić też we własnym zakresie, bo im więcej możemy zaoferować pracodawcy, tym większa szansa, że zatrudni nas w swojej firmie. Rozsądnym podejściem jest dobieranie zagadnień, które w pewien sposób do siebie nawiązują, lecz mimo to nie są takie same, bo w taki prosty sposób można po pierwsze – zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, a po drugie – rozszerzyć swoje pole poszukiwań pracy. Im więcej mamy do zaoferowania, tym łatwiej coś znaleźć, bo możemy się swobodnie poruszać w licznych dziedzinach, a nie wyłącznie w jednej, wyuczonej od lat. Eksperci rzecz jasna również są potrzebni, lecz dzisiaj stawia się raczej na interdyscyplinarność, która staje się kluczowa w rekrutacji.

Pragnąć otrzymać etat w konkretnym miejscu musimy być gotowi na to, że najprawdopodobniej będziemy wykonywać różne zajęcia – nie tylko te, które przypisuje się bezpośrednio do naszej posady. Z tego powodu rekruterzy często poszukują osób wszechstronnych, które odnajdą się w bardzo różnorodnych zadaniach. Dlaczego nie mielibyśmy to być właśnie my?

Leave a Reply

*