Zabezpiecz swój warsztacik przed wilgocią

Każdy, kto ma własny dom, bądź prowadzi działalność gospodarczą w budynku, którym musi administrować powinien mieć odpowiedni ekwipunekna wypadek drobnych awarii. Ile razy zdarza się przecież, że przepala się lampka, bądź w szafce odpada uchwyt? Nie jesteśmy w stanie zliczyć sytuacji, w których potrzebujemy konkretnych narzędzi i musimy odwiedzić miejsce, w którym je składujemy.

coaching w biznesie

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Im mamy więcej miejsca w domu, tym łatwiej nam pozyskać konkretne pomieszczenie przeznaczone właśnie do tego celu. Niestety, nie zawsze mamy taką możliwość i musimy swoje skarby umieścić w innym miejscu. Zazwyczaj z pomocą przychodzą nam najzwyklejsze blachy, które odpowiednio połączone będą stanowiły nasz schowek na narzędzia (przejdź dalej). Tego typu rozwiązanie często stosuje się podczas budowy, ponieważ w szybki i łatwy sposób można tam zabezpieczyć wszelki ekwipunek, którym operuje się na niej. Inwestorzy, którzy decydują się na takie warsztaciki z blachy zwykle pozostawiają je później na swoich posesjach jako miejsce, w którym chowają rowerki, kosiarkę, grabie czy inne ogrodowe akcesoria, by stale mieć do nich szybki dostęp. Szczególnie ważnym jest, żeby cały sprzęt pochować na zimę. Nie brakuje przecież złodziejów, którzy tylko czekają na mieszkańców, którzy troszkę się zapomnieli i teraz ich narzędzia stoją niezabezpieczone na działce. Poza rabusiami są też przecież zwierzaki, które mogą przykładowo przegryźć kable (zobacz kable elektryczne producent) i narazić nas na niepotrzebne opłaty. Pozostawione w wilgoci przyciągają również rdzę, a takim sposobem niszczą się i w następnych latach albo – jeśli chodzi o kosiarkę, czy dmuchawę do liści – będą wymagały naprawy, albo będzie je trzeba wyrzucić, bo do niczego nie będą się już nadawać.

Z pogodą nie ma żartów i nie warto z nią igrać. Przez własne lenistwo możemy bowiem narazić się na duże straty, które potem trudno będzie nadrobić. Pospiesz się i zabezpiecz swój ogrodowo-domowy ekwipunek już dziś.

Leave a Reply

*