Nauka poprzez zabawę.

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Porusza nas ten widok. Z ekscytacją patrzymy na ich pojedynek z kłębkiem włóczki. Jednak nie wszyscy jesteśmy świadomi, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie te sprawności wyuczone podczas zabawy będą później wiele mówić o przyszłości zwierzęcia i jego znaczeniu w stadzie. Z jakiej przyczyny, tak wielu rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, po to by podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków uwzględnijmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

zabawki

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało ochoty na uczestnictwo i pokazanie swoich atutów w dorosłym świecie. Zamiast nauki lub uprawiania sportu sięgnie po grę komputerową. Dlatego zezwólmy małym konstruktorom i odkrywcom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie (zabawki ruchowe na Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może okazać się nadzwyczajnie emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja zyska uznanie dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, kolorów, w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne w najbliższym czasie znajdą się w pudełku z niechcianymi zabawkami. Zachęcamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Czym sugerować się przy wyborze? (polecamy gry planszowe)

To logiczne.

Czy przeczytany wpis jest atrakcyjny, ale masz chęć na więcej? Chcesz poznać link do artykułu (http://wilanow.varsovia.edu.pl/)? Więc zachęcamy – wystarczy tylko kliknąć myszką.

Zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znużyłaby nas, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Zaufajmy intelektowi dziecka, które pragniemy obdarować.

Spodobał Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to z pewnością sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link orteza stawu biodrowego.

Pamiętajmy, że z małego Antosia lubiącego klocki w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z wypiekami na policzkach prowadząca ”niesamowicie istotne eksperymenty” być może zostanie laureatką nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Leave a Reply

*