Zabawki edukacyjne dla naszych dzieci – mała charakterystyka i propozycje

Małe dziecko spędza na zabawie znaczną część swojego dnia. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. W miarę upływu lat warto jednak zachęcać dzieci do bawienia się samodzielnie. Należy zatroszczyć o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Są to bowiem nie tylko przedmioty, które mają za zadanie zapewnić im rozrywkę. Zabawki odgrywają niezmiernie ważną rolę w rozwijaniu umiejętności, a także rozwijaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.

zabawki interaktywne:
Czym kierować się wybierając właściwe zabawki dla dzieci? W głównej mierze należy dostosować przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Żeby pełniła dobrze taką funkcję powinna być stosownie dobrana do wieku. Maluchy w zależności od wieku, kształcą inne umiejętności. Naturalnie dzieciaczki do 3 lat mają zupełnie inne potrzeby , niż dzieci w wieku przedszkolnym.

zabawki lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Większe dzieci posiadają już jakąś wiedzę na temat otaczającego je świata. Mogą same podejmować decyzję przy zakupie zabawek, decydując się na takie, które są dla nich najładniejsze. Należy jednak pomóc czasem im przy zakupie i zamiast kolejnej lalki czy samochodziku, kupić mu puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które mają możliwość uczyć koncentracji, a także rozróżniania kształtów, dostrzegania zależności pomiędzy elementami.

W tym miejscu znajdziesz mnóstwo ciekawych danych na opisywany wątek – wystarczy kliknąć na nasz link, a z pewnością dane tam umieszczone będą cenne.

Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki w szkole.

Dla bardzo małych dzieciaczków, które mają problemy jeszcze z samodzielnym chodzeniem najlepszą zabawą może być mata edukacyjna. To specjalna mata, wykonana z miękkiego materiału, na której znajdują się dodatkowe elementy do zabawy. Mogą to być na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, które dziecko może chwytać. Maty edukacyjne są wyjątkowo popularne, nie są drogie, a są wygodne, można je przewieźć i pozwalają zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla roczniaków idealnym rozwiązaniem będą zabawki interaktywne. Takie zabawki są tak zaprojektowane, żeby móc stymulować kształtowanie się malucha w różnych sferach, na przykład sensorycznej, ale także społecznej. Wysokiej jakości i dobrze skonstruowana zabawka uwzględnia bowiem możliwości rozwojowe dziecka.

Leave a Reply

*