Zaaranżowanie podwórka wokół domu jednorodzinnego – najkorzystniejsze

Wykańczasz nowy dom wewnątrz, natomiast obraz, który widać na zewnątrz w ogóle nam się nie podoba? Pewnie przestrzeń na podwórku może poczekać trochę dłużej, jednak w końcu i tak będziemy musieli o niej pomyśleć. Jak zabrać się za jej porządkowanie? Nasz nowiutki, piękny, wymarzony dom nareszcie powstał. Z wielkim zapałem zabieramy się za prace wykończeniowe, jednak stale brakuje nam czasu i chęci by zabrać się za porządkowanie podwórka.

nawierzchnia żwirowa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej czekamy na dobrą pogodę, albo większą ilość gotówki. Natomiast mimo tego, że jest to rzecz, która nie musi być wykonana od razu na samym początku, opłaca się systematycznie zajmować się tą przestrzenią. Wszak z przyjemnością będziemy siedzieć w porze letniej w wykończonym ogrodzie. Najpierw dobrze jest zająć się porządnym ogrodzeniem przestrzeni. Dobrze jest zainwestować w płot, który nie zburzy estetycznie całej przestrzeni. Doskonały będzie taki z elementami drewnianymi, niektóre z nich możemy łączyć na poliuretanowy klej. Taki płot da wrażenie spójności z ogrodem i roślinnością w nim się znajdującą. Będzie on się naturalniej prezentował aniżeli zimne, betonowe ogrodzenia. Oprócz tego można pobawić się taką formą trochę i wywiesić jakieś dodatkowe rzeczy, tak samo jak wykonaną z drewna tabliczkę informującą na przykład o znajdujących się na posesji psach. Pomocny będzie klej d4 . Sprawi on, iż nie będziemy nawet musieli używać gwoździ. Jeżeli chodzi o przestrzeń dookoła domu, dobrze jest zostawić dużo zieleni. Dzisiaj często widuje się posesje, niemal w całości pokryte kostką, lub wylane betonem. Pewnie jest to wygodne w utrzymaniu, jednak na pewno nie wpływa na przyjemność przebywania na świeżym powietrzu. A przecież o to właśnie chodzi, w tym celu często wyprowadzamy się z bloku, żeby czerpać możliwości, które daje nam nasze własne podwórko. Wiadomo, że warto utwardzić ścieżkę prowadzącą do garażu. Tutaj sprawdzi się choćby nawierzchnia żwirowa , lub jakiś tłuczeń. http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-sciezki-i-podjazdy http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna/chemolan-b4m

nawierzchnia

Źródło: pixabay.com

Ważne by w miejscu przed garażem nie powstawały kałuże z wyjeżdżonych kołami koleinach. Reszta to już nasza nieograniczona inwencja twórcza. Może zawsze marzyliśmy o oczku wodnym? Może też marzył nam się ogród różany? Niektórzy też bardzo chcą uprawiać swój własny ogródek z warzywami albo założyć mały sad z paroma drzewami owocowymi. Inni natomiast skupiają się bardzo na tym, żeby dzieci miały gdzie się bawić, inwestując w rzeczy typu trampolina, huśtawka albo domek dla dzieci. Jeszcze innym wystarcza miejsce na hamak, gdzie będą mogli się zrelaksować. Jak widać pomysłów jest dużo, a decyzja odnośnie wyboru jakiegoś zależy jedynie od nas.

Leave a Reply

*