Z podatkami jest tak, że nikt ich nie lubi, ale każdy niestety jest zmuszony je regularnie płacić

Ciężko wyobrazić sobie, by znalazł się w naszym państwie człowiek, który nie musi się spowiadać fiskusowi ze swych dochodów.
Każdy mieszkaniec tego kraju uczciwie wyzna, że nie znosi Skarbówki.

Leżak

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba się stresować wysyłaniem PIT-u oraz w ogóle tym, że ktoś zechce przeglądać nasze przychody. Jednak porównując obecną sytuację do tej z przeszłości, trzeba stwierdzić, że obecnie całość wygląda o wiele lepiej. Za czasów Polski Ludowej każdy musiał wszystko obliczać samodzielnie razem z kalkulatorem w ręce. Po tym jeszcze trzeba było odczekać długo w ogromnych kolejkach i spotkać się z kompletnym brakiem dobrych chęci PRacowników Skarbówki. Współcześnie przy użyciu różnych programów możemy załatwić to w kilka chwil — w spokoju swojego domu. Wystarczy nam po prostu laptop. Program wszystko policzy za nas. Nawet wskaże gdzie i co mamy wpisać.

Masz ochotę czytać dalej ciekawą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj odżywka revlon uniq one na nowej podstronie.

Podatki ogólnie mogą się nam nie podobać (każdy wolałby przecież mieć więcej pieniędzy w portfelu), ale sam program do rozliczania się z Urzędem Skarbowym z pewnością każdemu przypadnie do gustu. Nie zapominajmy tylko, by wysłać swój formularz do końca kwietnia. Im wcześniej to zrobimy, tym lepiej. Zaoszczędzimy sobie dużo stresu, który zwykle pojawia się, gdy zostawiamy coś na ostatnią chwilę. Ważne jest to, aby zapisać sobie na dysku kopię PIT-u.

Przyda nam się za rok, by kontrolnie wpisać tam kwotę dochodu z poprzedniego roku. To pozwoli nam zalogować się do systemu, gdzie będziemy mieli możliwość podejrzeć wszystkie nasze PIT-y (od firm, z emerytur itp.).

Leave a Reply

*