Z jakiego powodu rowery to tak korzystna inwestycja dla każdego?

O swoją dobrą kondycję można troszczyć się na wiele sposobów. Moglibyśmy uprawiać przeróżne konkurencje sportowe lub chociażby zrezygnować z auta i jakiejś komunikacji publicznej na korzyść dwukołowego pojazdu.
Znane są przypadki, gdy burmistrz dociera do ratusza nie luksusowym samochodem a właśnie rowerem.

uczące się dzieci

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Korzyści płynące z wyboru tego środka transportu można wyliczać dość długo. Przykładowo osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów na pewno ucieszy fakt, że zaledwie godzina powolnej jazdy sprawi, że stracimy 500 kalorii. Systematyczna jazda na takim pojeździe spowoduje nie tylko poprawę kondycji poprzez pozbycie się niepotrzebnych kilogramów, lecz także będzie działać uspokajająco.

Wciąż zajmuje Cię ten wątek? Wejdź w wybrany link i tam mamy moja strona (http://www.drewnianezabawki.com.pl/kategoria-produktu/drewniane-modele-puzzle-3d/pozytywki/), gdzie znajdziesz ekstra wiadomości.

Jeżeli nie masz aż tyle czasu, wiedź, że nawet półgodzinna przejażdżka zdziała, że Twój organizm zacznie pobierać energię z komórek tłuszczowych oraz wzbudzi do pracy Twoje mięśnie. Warto również mieć świadomość, że rowery mogą pośrednio wpływać na znormalizowanie poziomu cukru w krwioobiegu.

Rowery nie są w żadnym wypadku dziełami sztuki, zatem powinny być dobierane do konkretnych zastosowań. Istnieją rowery, jakie kupuje się w celu dojazdów do pracy, do uprawiania sportów albo zwyczajnie na wycieczki. Jeśli zamierzamy go wykorzystywać jedynie sporadycznie, warto przygotować ok. 1000-1200 zł na seryjnie nowy rower lub ok. połowę takiej kwoty na rower używany. Najdroższe są rowery wykorzystywane w sporcie.

Ich ceny mogą się rozpoczynać od 3000 zł a górnego poziomu po prostu nie ma. Warto jest jednak potraktować taki zakup jak inwestycję. Zwróci się to w formie lepszego samopoczucia oraz zdrowszego życia. A na tym nie wolno oszczędzać.

Leave a Reply

*