Czemu powinno się pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca niewątpliwie powinien pamiętać, że zmiana opon letnich na zimowe jest rzeczą potrzebną, której nie wolno pominąć. Co roku zdarzają się kierowcy, którzy przeciągają zmianę opon letnich na zimowe, albo w ogóle tego nie czynią. Tymczasem takie zachowanie jest ogromnie nierozważne i może wywołać znaczne ryzyko dla kierowcy, jego pasażerów a także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią i zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie wskutek padającego deszczu, śniegu czy też mrozu.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Opony letnie nie mają tak porządnej przyczepności co opony zimowe, wskutek tego jeżdżąc na oponach letnich w marnych warunkach pogodowych nadzwyczaj łatwo wpaść w poślizg, co prawdopodobnie może skończyć się tragedią.

Ciekawią Cię dalsze wątki (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-eurostart.html) na ten temat? To świetnie, ponieważ z chęcią stworzyliśmy dla Ciebie dalsze podobne zagadnienia.

Do tego czas hamowania na oponach letnich też jest o wiele dłuższy, nierzadko w naglących wypadkach kierowca może nie wyrobić się wyhamować na czas. Poza tym należałoby napomknąć, że jazda na oponach letnich zimą wpływa negatywnie na same opony, które szybciej się niszczą, przez co stają się jeszcze mniej wytrzymałe. Ciekawy artykuł: .

Każdy kierowca, jakiego interesuje motoryzacja, a także jaki dba o bezpieczeństwo swoje oraz innych ma obowiązek nie tylko znakomicie wiedzieć, iż sezonowa wymiana opon jest potrzebna, ale też powinien to od siebie egzekwować. Wiedzieć, i robić to dwie różne rzeczy, zatem jeśli jesteś kierowcą, jaki każdego dnia korzysta z samochodu to nie zapominaj o takich sprawach, jak na przykład wymiana opon letnich na zimowe. Jedyną grupą osób, które nie muszą pamiętać o wymianie opon sezonowych, są kierowcy, którzy poprzez cały rok korzystają z opon całorocznych. Zobacz więcej: chiptuning wrocław cennik samochodu.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com

Opony całoroczne, jak też nazwa wskazuje, przeznaczone są na pełny rok oraz wolno je użytkować zarówno w lecie jak również zimą. Posiadają specjalne właściwości oraz dobre parametry, jakie sprawdzają się w trakcie wszelkiej pogody, niezależnie od tego czy droga jest sucha czy też oblodzona. Jeżeli jako kierowca wybrałeś opony całoroczne, to nie musisz niepokoić się sezonową zmianą opon.

Leave a Reply

*