Z jakiego powodu kotłownie pełnią tak ważną rolę w przemyśle, oferta firm które się zajmują ich wynajmowaniem.

Kotły parowe są od lat stosowane w wielu gałęziach przemysłu, na przykład spożywczym, chemicznym czy papierniczym, i w zasadzie w tym czasie zasada ich działania jest taka sama.

Oczywiście obecna technologia proponuje znacznie lepsze oprzyrządowanie, urządzenia sterujące i materiały, przez co obecnie użytkowane kotły charakteryzują się wysoką wydajnością, ale i tak najważniejsze w nich będzie podgrzewanie wody i wykorzystanie otrzymanej w ten sposób pary. Do ogrzewania używa się różnych paliw.

kotłownia

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Duże kotły używane w przemyśle są z reguły na węgiel lub koks, jeśli chodzi o nie trzeba będzie zadbać również o regularne usuwanie popiołu i żużla. W małych konstrukcjach dużo częściej wykorzystuje się paliwa gazowe albo ciekłe, są one dużo bardzie praktyczne, bo wymagają jedynie podłączenia do pieca zasilania i można pracować.

Podoba Ci ten tekst? To świetnie, sprawdź stronę pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

W niektórych zastosowaniach doskonale sprawdzają się także kotły (okazyjne kotły przemysłowe – bosch-industrial.pl/) zasilane prądem, dają one jeszcze więcej niezależności od rozmaitych paliw.

Kotłownie są skomplikowanymi systemami, które od czasu do czasu mogą ulec awarii lub też niezbędny będzie do wykonania remont. W takim przypadku nagle cały zakład czy chociaż budynek staje nagle przed opcją wyłączenia energii, co może mieć bardzo poważne konsekwencje na przykład dla produkcji. Rozwiązaniem tej sytuacji może być wynajem kotłów, tak naprawdę w przemyśle jest to dość powszechna usługa (kotły do wynajęcia).

kocioł

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Przemysłowe kotły na wynajem przeważnie są dostarczane w kontenerach, dzięki czemu są bardzo proste do przewiezienia zwykłą ciężarówką czy pociągiem. W takim kontenerze znajduje się praktycznie kompletna, gotowa do pracy instalacja, do której należy podpiąć zasilanie odpowiedniego paliwa, a z drugiej strony przyłączyć do instalacji parowej w zakładzie. Jest to doskonałe wyjście w przypadku jakieś awarii czy też konieczności przeprowadzenia remontu, lecz też niektóre firmy wolą takie rozwiązanie, niż konieczność inwestowania dużych nakładów pieniężnych w postawianie kotłowni stacjonarnej.

Leave a Reply

*