Z jakiego powodu grupy rekonstruujące historię są tak ogromnie popularne

Większa część z nas w dziecięctwie marzyło o tym żeby zostać policjantem bądź wojakiem. Jako dorośli z rozczuleniem przywołujemy zabawy na podwórku z kolegami kiedy to kawałeczek kija znaleziony przypadkiem udawał karabin czy miecz. Z lekkim rozbawieniem przywołujemy swary o to kto ma być policjantem kto zaś złodziejem.

Przemijają lata, zmieniają się zamiłowania większości z nas, jednakże nie wszystkim. Poniektórzy z nas zabawy z dzieciństwa zamienili na faktyczność. Nawet dorośli pragną rozrywki. Kochamy rozmaite rzeczy – jedni wypoczywają z książką czy gazetą w bamboszach inni wolą czynne odmiany wypoczynku. W tym ostatnim wypadku możliwości jest istotnie wiele, zacząwszy od jazdy na rowerze poprzez turystykę, aż po tak niecodzienne zamiłowania jak militaria, grupy rekonstrukcyjne itp.

Zainteresowanie tego typu zabawami jak odtwarzanie przeszłych wydarzeń jest rezultatem fali zainteresowania historią z początku lat 90. Nagle okazało się, że to czego nauczano w szkołach to nie cała prawda, nabrała znaczenia duma z z historii lokalnej społeczności – zapoznaj się z ofertą firmy CQB. Członkostwo w tego rodzaju stowarzyszeniach wymaga wyekwipowania się w dodatki takie jak uniformy z epoki jak też broń. Względnie mało kłopotu wymaga zdobycie umundurowania sprzed 80 lat, wystarczy odwiedzić dowolny sklep wyprzedający militaria.

militaria

Źródło: pixabay.com

O wiele większym problemem jest pozyskanie replik broni. Są to dosyć drogie rzeczy, ich realizacja bowiem nastręcza wiedzy historycznej z bardzo wąskiej sfery powiązanej z jak najbardziej nowoczesną techniką. Najbardziej znane są repliki typu air soft gun. Zrealizowane w ten sposób pistolety i karabiny nie dość iż wyglądają jak oryginalne to także funkcjonują jak sprawna broń.

Nieprawdopodobnie intrygujący tekst, nieprawdaż? Jeśli także posiadasz taką opinię, to wejdź tutaj i przeczytaj tutaj (http://ideamo.pl/) pozostałe informacje.

Zamiast jednakże pocisków repliki strzelają kulkami żelatynowymi bądź z innego typu materiału.

Mechanizm działania pistoletów typu air soft gun jest niezmiernie prosty – zbiornik z powietrzem pod ciśnieniem nadaje kuleczce energię, dzięki czemu replika może oddać strzał. Jednocześnie prędkość z jaką porusza się nabój jest tak niewielka, że nie może praktycznie uczynić krzywdy biorącym udział w rozrywce. Naturalnie trzeba zachowywać przezorność i zdrowy rozsądek.

Leave a Reply

*