Z jakiego powodu diagnostyka maszyn wirujących jest tak ważna?

Odpowiednie metody diagnostyczne sukcesywnie stosowane w naszym kraju podlegają nieustannemu rozwojowi. Dzięki temu stopniowo zauważalny jest dostęp do coraz nowszych i lepszych technologii diagnozy.

W przemyśle stosowane są rozmaite techniki diagnostyczne, co jeszcze jakiś czas temu były całkowicie nieosiągalne dla działów utrzymywania ruchu. W dzisiejszych czasach przemysłowe systemy diagnostyczne rozwijane są nie tylko w zakresie dostępnych sprzętów, ale również w sferze informatycznej.

Opisywana drganiowa diagnostyka jest nadzwyczaj popularną metodą. Ma na celu specjalistyczne i niezwykle dokładne zdiagnozowanie stanu łożysk. To umożliwia w całości wykonywanie okresowych albo stałych pomiarów szerokopasmowych poziomów drgań. Podczas takiego pomiaru są poddawane dokładnej analizie różne zmiany poziomu drgań w szerokich pasmach częstotliwości: od 0,5, 2 lub 10 Hz do 10 kHz. Istotną rolę odgrywa tu jednak dobór odpowiedniego oprogramowania, jakie absolutnie ułatwia interpretowanie wszystkich danych.

Diagnostyka wibroakustyczna – co jest niesamowicie istotne w tym procesie?

mierzenie drgań

Diagnostyka wibroakustyczna określana też jako wibroakustyka głównie wykorzystuje pomiary procesów drganiowych i akustycznych. Celem jest określenie finalnej oceny generalnego stanu technicznego aktualnych maszyn i jednocześnie prognozy ich zachowań. Każda z maszyn podlega określonym drganiom wówczas, gdy się ją eksploatuje. Generuje również sygnały akustyczne, które są profesjonalnie mierzone przez dany sprzęt. Ten rodzaj diagnostyki umożliwia detaliczny pomiar wszelkich wartości drgań oraz dźwięków, natomiast następnie zestawienie ich z obowiązującymi wartościami… http://www.grupapartner.pl.

Specjaliści mogą dzięki temu określić wszelkie odchylenia od pożądanego stanu. To będzie jeden z pierwszych kroków, jakie zapewnią podjęcie dalszych, w pełni właściwych decyzji eksploatacyjnych. Drgania powodowane są w istocie przez każdy z elementów maszyny, która pracuje. Ich analiza w znacznym stopniu polepsza działanie urządzenia.

Leave a Reply

*