Z jakich źródeł mniejsze spółki są w stanie pozyskać kapitał?

W Polsce działa duża liczba malutkich spółek. Spółki, które jednak zaczynają działalność mogą posiadać kłopoty z uzyskaniem funduszy na ich rozwój. Skąd mogą je uzyskać?

Z pomocą w uzyskaniu funduszy przez mniejsze, wspaniale działające spółki mogą starać się o fundusze które pochodzą z niezwykle różnych źródeł. To z myślą o tego rodzaju firmach powstał oczywiście fundusz Venture Capital.

Czy taka problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę, która odnosi się do omawianej sprawy, zatem niewątpliwie także Cię zaintryguje.

Dostępny fundusz Venture Capital pozwala zyskać większy kapitał na działalność spółki. Ceną za dofinansowanie jest jednak odstąpienie funduszowi nawet pięćdziesięciu procent udziałów w spółce. Dowiedz się więcej tutaj:

biznes, biznesmani

Autor: Congres in Beeld
Źródło: http://www.flickr.com

Młode, czyli niedawno założone śrubena niezwykle często są zafascynowane wejściem na rynek New Connect. Sporo początkujących prezesów tego rodzaju spółek zadaje sobie jednak pytanie: jak wejść na Newconnect? Odpowiedź na pytanie: jak wejść na Newconnect jest prosta, ponieważ wejście na ten rynek jest związane mimo wszystko przygotowania prospektu emisyjnego, który musi zostać zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Można też zadbać o prawidłową promocję konkretnej spółki- .

Na rynku NewConnect najczęściej notowane są spółki, które funkcjonują w branżach związanych z najnowszymi technologiami. Jednak funduszem venture capital coraz częściej są zainteresowane spółki powiązane z takimi właśnie technologiami. O pozyskanie kapitału będą się więc ubiegały firmy które specjalizują się biotechnologią, informatyką, Internetem i telekomunikacją. Mimo wszystko wśród spółek zainteresowanych funduszem venture capital nie brakuje również i takich, które istnieją w bardziej znanym nam rejonie. Wchodząc na rynek NewConnect spółki mogą liczyć na pomoc ze strony odpowiednich doradców.

pieniądze

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu mniejszych spółek wejście na rynek NewConnect lub fundusz venture capital to właściwa szansa zyskania funduszy. Takiego pokroju spółki naprawdę często napotykają utrudnienia, jeżeli interesują ich zapomogi bankowe. Banki naprawdę z dystansem podchodzą do tego rodzaju spółek, w małej ilości udzielają im zobowiązań terminowych bojąc się zbyt potężnego ryzyka. Tak więc zainteresowanie tego rodzaju opcjami uzyskania środków na rozwój spółki jest bardzo duże-

Leave a Reply

*