Z jakich powodów dobrze jest wybrać się na wypoczynek na Mazurach?

Z roku na rok coraz większy procent Polaków wybiera wczasy poza granicami naszego pięknego kraju. Jest jednak mądre powiedzenie, które brzmi: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest to prawda, jednak warto zadać sobie pytanie z jakiego powodu wolimy wyjeżdżać za granicę zamiast zostać w Polsce? Czy wystarczająca znajomość większości regionów naszego państwa sprawia, że zaczynamy szukać czegoś innego? Prawdopodobnie nie. Czy koledzy zasugerowali nam, że w Chorwacji jest tak bajecznie, że w bieżącym roku musimy udać się właśnie tam? Możliwe.

na Mazurach

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
A może niektóre miejsca w Polsce są zbyt słabo zareklamowane? To także zdaje się być możliwe. I tak też najprawdopodobniej jest na przykładzie Mazur – terenu geograficzno-kulturowego leżącego w północno-wschodniej części naszego kraju. Każdy z nas wie raczej o tym miejscu lecz albo nie było możliwości aby się tam wybrać, albo było się ledwie kilka razy. Zamiast Mazur wybieramy wyjazdy poza nasz kraj, czasami wyjeżdżamy nad morze lub w góry, a czasem nawet decydujemy się na pozostanie w miejscach zamieszkania. Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury (Domki letniskowe na Mazurach) nieco lepiej się wypromowały i zaprosiły turystów do przyjechania w to miejsce? Urlop na Mazurach może stać się przeżyciem niezastąpionym.

Mówi się, że kiedy pojedziesz na Mazury raz, będziesz chciał powracać tam każdego roku. Określenie to powstało zapewne za sprawą wielu zalet Mazur. Jeżeli znudziły cię standardowe noclegi w pokojach gościnnych lub namiotach, wypożycz żaglówkę i przemierzaj liczne jeziora regionu mazurskiego. Przepiękne widoki i wybitnie czyste powietrze w tym niemal całkowicie nietkniętym przez człowieka miejscu pozwalają zapomnieć o szarej codzienności oraz wszystkich problemach, które zostały daleko za tobą. W wielu miejscach istnieje sposobność łowienia ryb, a te, które uda się złapać można samemu przygotować i zjeść na obiad.

Przez większą część pobytu nie trzeba nawet schodzić ze swojej łodzi ponieważ można przez kilka dni żeglować bez przerwy i cieszyć się z każdej chwili obcowania z przyrodą. Kiedy już będzie trzeba zejść na ląd aby uzupełnić zapasy… cóż, uważaj by nie zmarnować żadnej chwili ale jak najszybciej udać się z powrotem na łódź i popłynąć na szerokie wody fantastycznie położonych jezior. Wypoczynek w tym miejscu ukoi nerwy każdego przepracowanego mężczyzny, każdej przepracowanej kobiety i pozwoli zapomnieć o całym świecie przez cały czas pobytu na urlopie na Mazurach.

Leave a Reply

*