Wyodrębnij plac zabaw na pobliskim terenie

Gdy posiadamy małe dziecko, chcemy żeby posiadało ono odpowiednie miejsce na otwartym powietrzu, gdzie będzie mogło się bawić wspólnie z innymi. Niestety, część z nas rezyduje w blokach a nie w domach jednorodzinnych, tam o taką sferę znacznie prościej.

Lecz także wśród bloków możemy wydzielić właściwe miejsce, przy użyciu naszej wspólnoty mieszkaniowej.
Relaksująca się kobieta

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nowo wznoszone osiedla przeważnie już w planach mają rozrysowane certyfikowane place zabaw. Jednak co począć, kiedy żyjemy w starej kamienicy, gdzie nie ma odpowiednio wyodrębnionego placu dla dzieci? Wówczas należy zdać podanie do swojej wspólnoty, z prośbą o wzniesienie terenu dla dzieci. Na pewno większość pozostałych rodziców nas poprze, chcąc aby ich pociechy mogły gdzieś komfortowo się bawić. Tego typu certyfikowane place zabaw możemy zlecić u fachowej firmy, która zna się na takich projektach. Środki na realizacje możemy pokryć z kapitału remontowego a także ze środków UE.
Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
huśtawka ważka

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe
Co powinno znajdować na tego rodzaju placu? Oczywiście wszystko zależne jest od tego, jak duży obszar zagospodarujemy. Na pewno dzieciom przypadnie do gustu huśtawka ważka, pamiętajmy jedynie aby ustawić co najmniej dwie.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link programy lojalnościowe i ciesz się opublikowanymi tam kolejnymi artykułami. Na pewno rozszerzą one Twoją wiedzę na ten temat.

Także odpowiednio zabezpieczona zjeżdżalnia będzie pożądana. Na środku placu warto zamontować piaskownicę, gdzie maluchy będą mogły budować konstrukcje z piasku. Możemy także zastosować urządzenia dla dorosłych, montując rowerek, albo inne akcesoria treningowe. Taki plac należy odgrodzić, aby był bezpieczniejszy a także mniej narażony na dewastację ze strony chuliganów.

Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci miały się gdzie podziać, możesz zainicjować budowę obszaru zabaw w niedalekim otoczeniu. Kiedy dobrze zorganizujesz się z pozostałymi rodzicami, środki na inwestycję znajdziesz w sejfie wspólnoty, możemy także ubiegać się o zapomogę unijną.

Leave a Reply

*