Wynajem wózka widłowego – pomocne metody na udoskonalenie pracy.

Wynająć czy zdecydować się na skorzystanie z oferty leasingowej? To pytanie, które zadają sobie przedsiębiorcy.

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne oraz gwarantują coraz bogatszą paletę usług. Zaletą tej koncepcji jest mała ilość formalności oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez limitu czasowego, a im dłuższy czas obejmuje, tym miesięczny koszt wynajmu jest niższy. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za konserwację i naprawy maszyn, jeżeli, nie powstały z winy użytkownika – przedsiębiorcy.

Wózek widłowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Minusem tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie mieć ich w ofercie lub właśnie mogły zostać wynajęte), jak również stosunkowo wysokie opłaty. Należy też pamiętać, że po zakończonych pracach maszyna wraca do wypożyczalni, a pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma szansy jej wykupu, ani też nie staje się jej właścicielem. Wizja niezbyt optymistyczna.

Alternatywą dla wypożyczenia sprzętu jest leasing.

Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w obecnych czasach maszyny i pojazdy. Jednym z nich jest wózek widłowy, który polepsza prace związane z rozładunkiem, przemieszczaniem i składowaniem materiałów o dużej masie. Wózek widłowy (poltrading.com.pl/) Wrocław stał się niezastąpionym wyposażeniem każdego magazynu czy hali produkcyjnej. Zainteresowanych zagadnieniem odsyłam tutaj: rozwinięcie tematu tutaj. Ułatwiają pracę, zwiększają produktywność, są łatwe w obsłudze i tanie w utrzymaniu. Z tej przyczyny cieszą się wielkim powodzeniem. Obecnie, żaden kierownik budowy nie wyobraża sobie bez nich pracy. Przy zakupie wózka należy zastanowić się jakie będzie miał zastosowanie, jak duże ciężar będziemy podnosić a także w jakich warunkach będziemy z niego korzystać. Wówczas możemy umieścić ogłoszenie w sieci o treści: kupię wózek widłowy (www.skupwozkow.com.pl/) .

nowoczesny wózek widłowy

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

Skorzystanie z leasingu, ma wiele korzyści. W przypadku przyznania kredytu osoba fizyczna musi pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast finansuje ją firma leasingowa. Plusy leasingu da się zauważyć także, gdy zestawimy go z wynajmem. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, zaś umowa najmu jest przeważnie krótsza. Ponadto w przypadku wynajmu nie przysługuje nam możliwość wykupu wózka, za to można to zrobić, kiedy zdecydujemy się na leasing.

Leave a Reply

*