Wybór zimowych opon

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock

Niełatwo wyobrazić sobie jazdę autem w zimie bez konkretnych opon. Mimo wszystko wielu uważa, że opony całoroczne sprawdzają się zimą. Czy rzeczywiście można wziąć to za prawdę?

To oszczędność z reguły stanowi o zimowej jeździe na tym samym komplecie opon. Na wstępie, bez budowy napięcia, można potwierdzić, że kierowca musi pamiętać, że dobre opony zimowe z są jego obowiązkiem.

Dlaczego opony na zimę?
Zalety zimówek są jasne. To one odpowiadają za przyczepność na śliskiej nawierzchni. Po prostu, podnoszą komfort jazdy i tym samym bezpieczeństwo pasażerów. Droga hamowania jest krótsza dwa razy porównując do całorocznych.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to odkryj www (www.hurtopony.pl/) a tam czekają na Ciebie materiały warte uwagi. Sprawdź je – będziesz niezwykle zadowolony.

Ostre zakręty za ich sprawą też są dużo pewne.
Opony w letnie, całoroczne i zimowe różnią się nawet mieszanką gum, z jakich są wykonane. Opony na zimę mają więcej nacięć i głębokie rowki, które powodują, że guma dzięki elastyczności nadaje się do trudnych okoliczności. Elastyczna opona chroni przed kolizją, zapewniając najlepszą przyczepność.

Autor: Michelin

Żywotność opon
Działające opony to niestety tylko te niezniszczone. Opony zimowe nie mogą być używane, jeśli zaczyna się wiosna i rośnie temperatura. Czyli kiedy powraca prawdziwa wiosna, kierowcy są zobligowani bezwarunkowo przejść do letnich opon. Korzystanie z zimówek mimo zmiany pory roku niszczy bieżnik i opony tracą skuteczność. Wiele osób decyduje się na używane opony, ale to nie w każdej sytuacji najlepszy zakup. Jeśli bieżnik się ściera i traci głębokość poniżej 4 mm, to znaczy, że trzeba kupić nowy komplet. Nie każdy wie, że poza sezonem można znaleźć solidne promocje w internecie.

Dbaj o nowe opony
Tuż po zmianie opon trzeba pamiętać o ważnych zasadach. Kierowca nie powinien ostro hamować i przyspieszać gwałtownie. Opony zimowe muszą się po prostu dotrzeć, stąd też wymagają trochę czasu, a to około 200 km. opony – strona internetowa

Źródło: Netcar

Leave a Reply

*