Selekcjonujemy używane auto – do którego komisu przynależy się udać?

Najogromniejsze zaufanie wywołują komisy przy upoważnionych salonach. Przede wszystkim na ogół ustanawiają one kawałek dużej firmy, więc jest nieduże prawdopodobieństwo kłamstwa. Na dodatek ich oferta zdaje się najbardziej zachęcająca zważywszy na gwarancję dobrego poziomu technicznego.

Samochody

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Komis dilerski w większości wypadków życzy sobie nawet o 20 procent sporzej, aniżeli wynosi normalna wartość pokrewnego auta na rynku wtórnym. Zdaje się, że ogromna cena umożliwia wyśmienity towar, a jednak także w przysalonowych komisach zdarzają się oszustwa, np. zaniża się ich przebieg. Tymczasem niemalże zawsze wypatrzymy w nich niezwykle atrakcyjne ceny.

Ogromnym plusem niezależnych komisów jest ich ilość – nawet w malutkich miasteczkach można ich wynaleźć minimalnie kilka. Mamy także łatwy dostęp do kredytów automobilowych – każda marka współpracuje na ogół z jakimś bankiem, zatem możemy albo zdobyć rabat albo pertraktować milsze warunki oferty .Nie bez znaczenia jest też to, że gdy nabywamy auto (zabudowy pojazdów dostawczych) w komisie, jesteśmy ochraniani prawnie – odpowiada on za poziom techniczny samochodu i winien zapoznać z nim klienta.

Taki punkt sprzedażowy powinien nam wręczać sporo opcji, jakie ułatwią nam podjęcie decyzji, przykładowo test samochodu Skoda Fabia (gdzie naprawię skodę) bądź opinie na temat Alfa Romeo 159. Wykryjemy tam przeważnie samochody używane, toteż warto wziąć ze sobą towarzysza, jaki rzeczywiście zna się na mechanice i będzie umiał ocenić stan techniczny samochodu, o jakim posiadacz salonu nie zawsze będzie chciał nas całkowicie słusznie poinformować.

W normalnym komisie oferta jest bardzo zróżnicowana. Sprzedawane w nich samochody nie są napuszenie drogie. Dodatkowo zwykle cenę wywoławczą da się dość wyraźnie zmniejszyć, poza tym nie trudno uzyskać niedrogi kredyt lub zostawić w rozliczeniu ówczesne auto – to wyjście dobre dla jednostek, jakie nie posiadają czasu na odsprzedanie. Nie napotkamy jednak tam pojazdu na czterech kołach, który będzie w stanie tak przykładnym, jak u dilera.

Leave a Reply

*