Wszystko, co powinno się wiedzieć o oponach do samochodu

Zakup dobrych opon to tylko z pozoru łatwa sprawa. Obecnie w sklepach jest tak szeroka oferta marek, że niezwykle trudno dokonać najwłaściwszego wyboru.

Ponad to trzeba wiedzieć, jakie elementy należy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Aby ułatwić decyzję, proponujemy poznać najistotniejsze kryteria wyboru opon do samochodu osobowego.Przede wszystkim, skąd zasadniczo po czym poznać, że potrzebujemy nowych opon.

BMW

Autor: tomx992
Źródło: http://www.sxc.hu

Obecnie wiele modeli opon posiada specjalny wskaźnik zużycia bieżnika. Gdy na całej szerokości bieżnika będzie widoczny lity pas gumy, to oznacza, że musimy koniecznie zmienić ogumienie. Takie udogodnienie mają produkty marki Dębica oraz Barum.
Jeśli naszym zużytym oponom brakuje wskaźnika, w takiej sytuacji możemy wykonać szybki test. Wystarczy nam do tego moneta (skup monet SNMW) dwugroszowa. Gdy cała korona orła jest widoczna, to trzeba udać się do zaufanego warsztatu.
Kolejna kwestia to, czy wymienione opony muszą mieć taki sam rozmiar jak poprzednie. Jak się okazuje wiele kierowców nie ma świadomości, że dobrze wybrane opony to gwarancja bezpieczeństwa. Sporadycznie, ale jednak mają miejsce sytuacje, gdy właściciele aut, chcą zaoszczędzić i nabywają używany towar. W takim wypadku może się zdarzyć, że opony nie będą pasowały do naszego modelu samochodu. Należy wówczas wiedzieć, że nie można zakładać opon mniejszych niż te, w które samochód został oryginalnie wyposażony .

Gdy zakupimy już opony, koniecznie należy mieć na uwadze fakt, że opony powinny być prawidłowo wyważone.http://www.esoil.pl/o-firmie (http://www.esoil.pl/o-firmie)Nieprawidłowo wyważone opony wywołują wibracje, które obniżają komfort jazdy. Oczywiście każdemu kierowcy pojazdu zależy na tym, żeby jazda odbywała się w jak najbardziej komfortowych warunkach.
Prawidłowo opony waży się po pierwszym założeniu na felgę. Powodem wibracji często są również kłopoty mechaniczne lub nieprawidłowo ustawiona zbieżność kół.
Ostatnia sprawa, którą należy poruszyć to prawidłowe ciśnienie. Jest to najważniejszy element, który wpływa na trwałość ogumienia. Dlatego też specjaliści radzą, aby napełniać opony tylko taką ilością powietrza, jaką rekomenduje producent konkretnego modelu auta.

Leave a Reply

*