Wśród kuchennych sprzętów istotna wydaje się być lodówka czy kuchenka, jednak ważny jest też okap

Aranżując kuchnię, niewiele osób myśli o okapie kuchennym. A to znaczny błąd. Chociażby z tego powodu, że pochłania on nadmierną parę i zapachy z naszych garnków.

Panorama na Miejska Górkę

Źródło: pl.wikipedia.org
Osoby, które podczas aranżacji kuchni zrezygnowały z okapu, po krótkim czasie tego żałowały. Powód rezygnacji zazwyczaj był identyczny — urządzenie jest duże, zajmuje mnóstwo miejsca i nie pasuje do designu kuchni. Jednakże okap wydaje się być bardzo potrzebny. To, że łapie parę z przygotowywanych potraw, powoduje, że w kuchni nigdy nie wystąpi zagrożenie grzyba na ścianach. Na dodatek, wciąga również aromaty, co jest niezwykle ważne w tych mieszkaniach, gdzie kuchnia jest otwarta na pokój dzienny lub literalnie jest w nim. Dla tych, którym nie przypadły do gustu tradycyjne oraz duże okapy, można przedstawić nowość — okap teleskopowy.

Ciekawy temat? Zatem kliknij w podany link i doczytaj (http://www.arapneumatik.pl/p-243-wyspa-zaworowa-pneumatyczna-isys-micro-parker). Na pewno zaintrygują Cię następne wpisy na ten temat. Będzie fantastycznie, jeśli Ci się spodoba.

Inaczej określany bywa również okapem szufladowym. Ta druga nazwa jest w stanie nam podpowiedzieć, że chodzi o okap, który jest dość płaski i montowany jest pod górną szafką. Dlatego nie blokuje miejsca i jest stosunkowo mało widoczny. W chwili, gdy chcemy go użyć, po prostu go wysuwamy i wtedy się uruchamia. Po zakończonym gotowaniu zasuwamy go z powrotem. Ruchoma listwy podokienne (sprawdź to) może być zrobiona z tego samego materiału co meble kuchenne i tym bardziej nie będzie się rzucać w oczy.

Jest to zatem świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mieli zamiaru decydować się na okap z powodu jego wyglądu. W obecnych czasach zatem da się połączyć pożyteczne z piękną aranżacją wnętrza kuchni.

Leave a Reply

*