Współczesny problem niepłodności

Rodzicielstwo jest bardzo ważną fazą rozwoju psychoseksualnego, uczuciowego a także społecznego. Stwarza szansę spełnienia zamierzeń życiowych jak też zaspokojenia wielu pragnień. Na nieszczęście, wyobrażenia na temat poczęcia wykraczają często poza faktyczność, dlatego że wbrew sądów większości, może być to proces trudny i długookresowy.

Wiele par na swej drodze napotyka bowiem problemy z rozrodczością.
Toaleta

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W przeciągu paręnastu ostatnich lat w krajach rozwiniętych gwałtownie wzrosła liczba par potrzebujących leczenia z powodu niepłodności. Problem ten zakreśla coraz szersze kręgi, jest nawet uznany przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną. Nic dziwnego, skoro w naszym kraju dotyka on 1 miliona par w wieku rozrodczym (a więc co piątą para). Liczba ta zmienia się w zależności od wieku współmałżonków, wzrasta wraz z nim.

Jeśli fascynuje Cię takie zagadnienie, kliknij tu oraz zdobądź użyteczne szczegóły (https://medicus.ie/pl/10/stomatolog). Dobrze jest zbadać prezentowany w tym miejscu temat dokładniej!

Mimo, że jest to ogromnie poważny oraz rzucający się w oczy kłopot, nadal stanowi temat tabu. Badanie nasienia Bielsko-Biała jest to temat krępujący, choć ja pisałem o swoich przeżyciach bardzo otwarcie tu: .

Gotowanie

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Wśród niektórych ludzi panuje mniemanie, iż poczęcie dziecka należy do zadań najprostszych, że nie nastręcza większego wysiłku jak też dużej ilości czasu. Nic bardziej błędnego. W wielu wypadkach posiadanie malucha jest cudem, jaki nadszedł po długim czasie wyczekiwania, wspomaganego kuracją. Według badań, przy systematycznych stosunkach, bez używania środków antykoncepcyjnych, w przeciągu jednego roku zachodzi w ciążę około 50% pań, w następnym – następne 30%. Owa ilość nie nastraja nas optymistycznie, albowiem zwraca uwagę na to, iż problem faktycznie istnieje i tyczy się ok. 8–20% par. W naszej ojczyźnie o bezpłodności można mówić wtenczas, gdy po dwóch latach współżycia bez zabezpieczeń nie doszło do poczęcia dziecka.

Wówczas jedyną metodą odkrycia przyczyn kłopotu jest poddanie się serii badań jak też specjalistycznemu leczeniu, które może bardzo rozciągnąć się w czasie. Klinika leczenia niepłodności Bielsko-Biała zajmuje się leczeniem takich schorzeń. Mogę potwierdzić, bo byłam w klinice leczenia niepłodności w Bielsku-Białej.

Leave a Reply

*