Wspaniałe kamienie westchnieniem każdej kobiety

Mówi się, że najbliższymi towarzyszami kobiet są diamenty. I chyba coś w tym jest. Chyba nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie dałoby się poderwać znakomitą biżuterią z tym konkretnym świecidełkiem. Od dawien dawna jest un uważany za symbol gigantycznego majątku. Wytwory jubilerskie z diamentami są synonimem elegancji i szyku. Są to autentyczne królewskie klejnoty i każda dama chciałaby posiadać je we własnej szkatułce.

Biżuteria od wieków rozpalała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wytwarzały sobie najróżniejsze ozdoby z ogólnie dostępnych odpadów, takich jak kości zwierzęce, czy pasma futerek. Następnie nastała epoka brązu, miedzi i rozmaitych metali z których tworzono kunsztowne naszyjniki, bransolety i kolczyki. Aż koniec końców nasz świat ogarnęła gorączka złota. Stało się ono najbardziej cennym kruszcem. Teraz bynajmniej nie jest już ono tak niesamowicie poszukiwane. Wielu z nas mimo wszystko kupiło chociażby jeden złoty łańcuszek. Wprawdzie złoto cały czas jest w cenie, ale nie wywołuje już w nas takiego zachwytu.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Która z młodych pań nie rozmarza o pięknym pierścieniu z krwawym rubinem? W sumie jeszcze nie tak dawno temu najbardziej popularne były klasyczne pierścionki na zaręczyny. Dzisiaj do łask wracają masywne i przepastne pierścienie z wielkim kamieniem, takie jak wybierały nasze prababcie. Zdecydowanie częściej decydujemy się na szmaragd albo cytryn, które można dostać na . Już nie podoba nam się szlachetna biel brylantów. Pełna kolorów biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ podbija dworskie salony. Niezmiernie popularne jest łączenie tych drogocennych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu dominowało na rynku białe złoto – e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Zlota-749.html -. W tym sezonie w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz dokładniej jest postrzegana jak królewskie klejnoty z epoki królów i książąt – odwiedź.

Może jest korzystnie poszperać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może odszukamy tam jakieś cenne drobiazgi. Dużą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeżeli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej wskazana.

Leave a Reply

*