Wspaniałe designerskie dodatki

Podczas remontu mieszkania potrzeba zatroszczyć się o niezwykle wielką ilość spraw, takich jak jego odpowiednie wyposażenie, umeblowanie oraz zadbanie o piękny wystrój. Odpowiednie urządzenie sprawia, że spędzanie czasu w domu staje się autentyczną przyjemnością, przynosi ukojenie i spełnienie, zaś zaproszeni goście poczują się jak u siebie. Znakomitym sposobem na ich oczarowanie, a także zwiększenie estetyki mieszkania, są designerskie dodatki do mieszkania. Zaprojektowane przez najlepszych, najbardziej utalentowanych designerów, starannie wybrane przez właścicieli domu lub architekta wnętrz, są w stanie nadać pomieszczeniom ujmujący nowoczesny wygląd.

meble

Autor: Kolekcja Mebli KLOSE
Źródło: Kolekcja Mebli KLOSE
Należy pamiętać, że każde wnętrze powinno być pieczołowicie dobrane pod względem kolorów i przestrzeni. Jasne kolory powiększają niewielkie wnętrza, z kolei barwy ciemne i kontrastujące w drobnych ilościach mogą ożywić wygląd, lecz użyte na wielkich powierzchniach często powodują uczucie przytłoczenia. Wyjątkowo często używane kompozycje kolorystyczne to połączenia jasnej ciepłej zieleni i żółcienia, choć spotyka się także błękit, lawendę i fiolet, a także nietuzinkowe połączenia czerni, bieli i czerwieni.

Należy mieć na uwadze, by meble vintage nie były umieszczone zbyt blisko siebie ani nadmiernie szeroko, by później ich czyszczenie i pielęgnacja nie była utrudniona. Ponieważ równie niełatwo jest dobrać stylowe dekoracje, eleganckie designerskie dekoracje do wnętrz są jednym z najefektywniejszych rozwiązań, ponieważ ożywiają pomieszczenie, są wygodne i użyteczne, a także z oczywistych względów nadają mu charakter.

Wystrój mieszkania

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

Inną ważną kwestią dotyczącą piękna i wygody jest takie dobranie mebli, by odpowiednio służyły ich właścicielom. Odradzane są m.in. wystające rogi – choć często stosowane w tradycyjnych meblach, są mniej wygodne od okrągłych i łatwo się o nie uderzyć. Dlatego też meble o okrągłych kształtach stają się coraz popularniejsze ze względu na ich unikatową funkcjonalność, którą zawdzięczają zaokrąglonej powierzchni. Wspomniany okrągły łagodny kształt sprawia, że wnętrze mieszkania staje się nowocześniejsze i przyjemne dla oka.

Gdy chcemy być odważniejsi, zamiast nich można także (tutaj) zakupić meble niekonwencjonalne, na przykład w kształcie owoców, zwierząt czy przedmiotów codziennego użytku. Wbrew pozorom tego rodzaju designerskie dodatki do mieszkania, mimo swego nietypowego wyglądu, przeważnie są zaprojektowane również po to, aby były wygodne.

Fenomenalnym pomysłem jest również zaznajomienie się z ofertą i zdaniem internautów na temat doboru wnętrz mieszkania (polecamy propozycję mebli Damnet). Znajdziecie mnóstwo stron internetowych i ludzi, którzy na pewno podzielą się własnymi doświadczeniami, ocenią konkretne designerskie dodatki do mieszkania ,a także – przeczytaj więcej tutaj – dostarczą ogromu bardzo istotnych nie tylko o nich, ale także o meblach, ich rozstawieniu i dobraniu kolorystyki do wielkości.

Leave a Reply

*