Wiosenna zmiana opon

Wraz z nadejściem kolejnej pory, zmieniają się nasze drogi, a co za tym idzie właściciele samochodów mogą już rozpocząć rozglądać się za wulkanizatorem, który zmieni im opony z zimówek na letnie. Mrozy już raczej nie wrócą, dlatego warto pomyśleć o tego typu wymianie wcześniej, nim będziemy zmuszeni oczekiwać w znacznych kolejkach.

Nie wiedzieć czemu kierowcy bardziej rzetelnie podchodzą do zmiany ogumienia z letniego na zimowe niż z zimowego na letnie. Jest to znaczny duży błąd z ich strony, ponieważ opony zimowe przeznaczone do jazdy w specyficznych zimowych warunkach zwyczajnie szybciej zaczynają się zużywać, gdy zimy na drogach dawno już brak. Firma w tym wypadku nie gra roli i czy jest to Fulda (niemieckie przedsiębiorstwo oferujące opony w bardzo dobrej jakości oraz przystępnej cenie: *więcej informacji) czy Hankook (południowokoreańska firma znajdująca się w światowej czołówce, gdy idzie o produkcję opon), czy może jakakolwiek inna firma – opony zimowe, jak nazwa wskazuje, należy używać w zimie.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Oprócz wyżej wskazanymi już firmami, nie można zapomnieć również o oponach firmy Pirelli. Jest to firma o włoskich korzeniach produkująca opony od ponad wieku: tutaj. Nasz wybór może więc tylko zależeć od narodowych sympatii albo własnych upodobań. Trzeba jednak zauważyć, że opony Pirelli są wykorzystywane głównie do samochodów sportowych. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że firma Pirelli posiada obecnie kontrakt na wyposażanie w opony zespołów Formuły 1.

Artykuł, który właśnie czytasz jest pełny absorbujących wiadomości, ale ponadto zweryfikuj informacje (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/furgony) przestawiające podobną sprawę tutaj.

Kolejną znaną firmą specjalizującą się w produkcji opon jest niemiecka Uniroyal. Jest to również firma z długimi tradycjami, która ponadto od 1979 r. jest częścią koncernu Continental, zrzeszającego firmy trudniące się m.in. wyrobem ogumienia. Do koncernu tego przynależy również inna znana firma produkująca opony (worki na opony hurt) – czeska Barum >>> e-sklep z takim ogumieniem.

Wybór jak widać jest dosyć spory. Gdy sami nie wiemy na jaką markę postawić, można albo odszukać opinii użytkowników opon umieszczonych na różnych stronach internetowych, lub polegać na opinii wulkanizatora.

Leave a Reply

*