W sytuacji, jeśli pragniesz otworzyć firmę, lecz nie masz wystarczających środków, możesz starać się dotację

Osoby, które chcą otworzyć własny interes stają przed ogromnym wyzwaniem. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie tego projektu okazuje się zebranie wystarczających środków, aby zainaugurować działalność. Przedsiębiorcy niejednokrotnie usiłują pozyskać kredyty w bankach i od inwestorów, jednak nie bywa to proste.

finanse
Nie tak prosto dostać pieniądze na start zakładu

Większość przedsiębiorców, którzy dopiero raczkują na arenie biznesu, usiłuje pozyskać pieniądze na otwarcie działalności w bankach i u inwestorów, co jest trudne. Na tym etapie nie posiadają oni jeszcze dobrej historii kredytowej, ani konkretnych wyników, zatem nie stanowią najlepszych partnerów do rozmów. Ciężko im przekonać inwestorów mających tak niezbędne środki, żeby zechcieli je włożyć w tę konkretną działalność.

Finansowanie start up to nie taka prosta kwestia

Młodzi przedsiębiorcy zazwyczaj miewają kłopoty z pozyskaniem pieniędzy na działalność oraz rozwój startupu. Ten model działalności jest obarczony znaczniejszym ryzykiem, aniżeli bywa w wypadku biznesu tradycyjnego. Na dodatek startupy najczęściej potrzebują trochę znaczniejszych nakładów finansowych aniżeli inne inicjatywy, ponieważ ich działanie często opiera się na zastosowaniu nowatorskich urządzeń oraz technologii. Na szczęście przedsiębiorcy, decydujący się na startup mogą skorzystać z dotacji zadysponowanych przez fundusze unijne. Zobacz tu: .

Programów nie brakuje

Dzisiaj właściciele zakładów posiadają do swojej dyspozycji różne dotacje na inwestycje Potrzeba tylko dowiedzieć się, o które można się starać. Jedną z odsłon wsparcia, które można otrzymać przy otwieraniu własnej firmy okazuje się pomoc przy zastosowaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach projektu Jeremie. Innym programem, który znakomicie wspomaga innowacyjne firmy, jest program Horyzont 2020. W tym wypadku mowa o bardzo wysokich dotacjach na badania i innowacje, a dotacje przyznaje się według konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia finansowego zapewniają też pomoc w kwestiach administracyjnych czy nawiązaniu pierwszych kontaktów inwestycyjnych. Źródło: Prometeia Ventures.

Leave a Reply

*