W kuchni u naszych babć – w jakim sklepie zakupić oryginalny kredens

U naszych babć w kuchni, stał taki mebel, który zawsze intrygował wszystkie wnuczęta. Najczęściej to właśnie tam były schowane wszelakie łakocie. Jednak tylko babcia mogła je wyjąć i je wnukom rozdawać. Chodzi oczywiście o kredens. Jeżeli owy kredens stał w kuchni to było w nim rzeczywiście mnóstwo rzeczy. Tak samo zresztą, kiedy kredens był postawiony w babcinej sypialni, czy w salonie. Wszystko zależało od pomieszczenia, w którym ten mebel stał i od tego, na co został przeznaczony.

kredens w jadalni

Źródło: pixabay.com

Wiadomo, że w naszych czasach również mamy kredensy. Jednak prezentują się one już trochę inaczej. Nie są też dla nas dorosłych wnuków już takie niesamowite. Część osób kupuje do kuchni któryś kredens, a pozostałe zamawiają kredens na wymiar do jakiegoś pokoju w swoim mieszkaniu. Powinniśmy jednak popatrzeć, co było kiedyś trendy, bo pewne elementy można wykorzystać obecnie nadając swojemu domowi niepowtarzalny charakter.

Wspaniały mebel modny kiedyś i terazKiedyś bardzo modne były kredensy, a w dzisiejszych czasach powraca powoli moda na owy element jeżeli mowa o wyposażeniu wnętrza. Należy jedynie zapytać w sklepie meblowym o kredens i na 100% zostanie nam pokazanych parę modeli. Wiadomo, że sporo będzie wiązało się z tym, czy potrzeba nam standardowego kredensu do kuchni, czy może marzy nam się kredens do innego pomieszczenia w mieszkaniu. Bo wszystko przy wybieraniu kredensu jest istotne. Kredens kuchenny stał się najsensowniejszym rozwiązaniem, bo można było w takim meblu pochować bardzo dużo rzeczy, ale też przy okazji pokazać, to, co chcieliśmy, by było widoczne.

kredens

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego jeśli myślimy, że kredensy były modne dawniej, a w dzisiejszych czasach to już nie powinniśmy o nich myśleć, to w stu procentach jesteśmy w błędzie. W rzeczywistości obecnie dobrze popatrzeć za kredensami. A kiedy wśród tego, co oferują sklepy z meblami, nie ma pasującego nam kredensu, to zawsze można znaleźć stolarnię i tam zamówić dla siebie wymarzony kredens. Wiadomo, że koszt owego zamówienia będzie wyższy, aniżeli gdybyśmy wybrali coś ze sklepu, ale jakość również okaże się lepsza i wszystko będzie prezentowało się tak jak my to sobie wyobraziliśmy.

Leave a Reply

*